Kalorifer Petek Örtüsü

Kalorifer Petek Örtüsü

Günümüzde hemen hemen her evde yer alan doğalgazın bir getirisi olarak kaloriferler evde yer almaktadır. Bazen kişiler kaloriferlerin görüntü kirliliği yarattıklarını düşündükleri için kamufle etmek isterler. Son zamanlarda kişiler tavandan ya da yerden ısıtmalı evlere ilgi duyarlar. Ancak bu ısıtma sistemleri her ev için uygun değildir. Bu nedenle de kalorifer peteklerinin oluşturduğu görüntüyü kişiler örtüler ile kapatmak isterler. Çeşitli kalorifer petek örtüsü modelleri ile birlikte kaloriferlerin salonla bir uyum yakalaması amaçlanırken hoş bir görünüm elde edilir. Oldukça fazla rağbet görmesi ile birlikte çeşitli seçenekler piyasada yer almaya başlamıştır. Bu sebeple kişiler istedikleri her modeli sektör içerisinde bularak satın alabilirler.

Petek Örtüsü Ne İşe Yarar?

Kalorifer Petek ÖrtüsüPin

Kalorifer petek örtüleri tamamen kaloriferi gizlemek amacı ile kullanılan eşyalardır. Bu eşyalar genellikle salondaki büyük ve eski görünümdeki petekleri gizlemek amacı ile kullanılmaktadır. Kişiler petek örtüsü yerine çeşitli kalorifer dolaplarını da tercih edebilirler. Kalorifer dolapları bir miktar büyük yaptırılır ise kişiler dolap olarak da kullanabilirler.

Kalorifer dolapları raf ya da kitap koymak amacı ile de kullanılabilmektedir. Kaloriferler için dolaplar kullanırken kişiler malzemelerin yanmaz olmasına dikkat etmelidir. Peteklerin çevresini kaplayacağı için sıcağı çok izole etmeyecek olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde görünümü engellemek amacı ile kullanılan dolaplar, sıcağı içerisinde tutacak ve evin ısınmasını engelleyecektir.

En Kullanışlı Petek Örtüleri Nelerdir?

Kalorifer Petek ÖrtüsüPin

Kişiler evlerinin rengine göre kalorifer örtüsü seçmeleri gereklidir. Eğer salonda ağırlıklı olarak açık renkler hakim ise örtülerde bu renkler tercih edilmelidir. Beyaz renkte mobilyalar var ise beyaz örtüler tercih edilmelidir. Farklı renklerdeki mobilyalar için de farklı petek örtüleri bulmak oldukça kolaydır. Sektörde oldukça fazla üretilen petek örtüleri için her tarz ve zevke uygun modele rastlamak mümkündür.

Kalorifer Petek ÖrtüsüPin

Kişiler kalorifer dolapları için de masif, mika ya da ahşap olarak seçimler yapabilirler. Bu alternatifler hem farklı renklere boyanabilirken, hem de görünüm olarak modern duracaktır. Üstelik sıcağı da kolay iletebildikleri için evin ısısı üzerinde olumsuz bir etki oluşmasına neden olmayacaktır.

Kalorifer Petek ÖrtüsüPin

Pin

Pin

Kalorifer Petek ÖrtüsüPin

Kalorifer Petek ÖrtüsüPin

Pin

Pin

Kalorifer Petek ÖrtüsüPin

Pin

Oylayın post

Yorum yapın