Karavanda Olması Gerekenler

Karavanda olması gerekenler nelerdir sorusunun yanıtı bir hayli merak ediliyor. Öncelikli olarak karavanınızın tasarımına karar vermeden evvel, nasıl bir karavan modeli tercihinde bulunacağınız odaklanmalısınız. Karavan dekorasyon modelleri ve fikirleri hayalinizdeki karavanı dekor edebilmek için bir fırsattır. Karavana çevireceğiniz aracınız için tüm tarzınız ve hayal dünyanızı ortaya koymalısınız. Alanı daraltacak, konforu kısıtlayacak her türlü eşyadan uzak durmaya özen göstermelisiniz.

Karavanda Olması GerekenlerPin

Karavan dekore etmek isteyen arkadaşların, hayal gücü sınırlarını sonuna kadar zorlaması gerekiyor. İlham alınabilecek çok fazla karacan tasarım fikri bulunmaktadır. Karavanınızı iki ya da daha fazla renkler ile boyamak, dekorasyona başlangıç için doğru bir adım olacak. Sözler, çiçekler, isimler ile farklı desenler ortaya koyabileceğiniz karavanınızı daha yaşanılabilir kılabilirsiniz. Birbirinden şahane bitkiler ile karavanınızın giriş kısmını şahane bir görünüme ulaştırabilirsiniz.

Karavanda Olması GerekenlerPin

Gerekli Ekipmanlar İçin Liste Oluşturun

Karavan için gerekli ekipmanlar konusunda bir liste oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Liste oluşturmanız bazı eşyaları unutmamanız konusunda size yardımcı olur. Bir karavanda mutlaka olması gereken malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemelere örnek olarak uzatma kablosu, çamaşır ipi, fener, alet edevat çantası, su hortumu, mutfak gereçlerini örnek gösterebiliriz. Buna ek olarak karavanımız büyük bir araç olduğundan, gerekli olan yatak, dolap, masa gibi eşyaların çok büyük olmaması ve alanı daraltmayacak şekilde tasarlanması gerekiyor. Uyku tulumu, çadır, elektrik ve ateş kaynağı gibi ekipmanlar da olmazsa olmaz ekipmanlar arasında yer alıyor. Karavanınız küçük içe klima olmayabilir, bu nedenle küçük bir pervane de karavanınızın gereksinim duyduğu gereçler arasında olabilir. Sinek kovucu ve haşerat giderici spreyler de yine unutulmaması gereken malzemeler arasında yer alıyor.

Karavanda Olması GerekenlerPin

Karavanda Olmazsa Olmazlar

Karavan için önemli malzemeler dikkatle seçilmelidir. Bir karavanda olması gerekenler içerisinde elektrik ve su büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı kamplarında su deposu doldurmayı ve aküyü kontrol etmeyi unutan arkadaşlar birtakım sıkıntılar yaşayabilir. Aracın çalışmadığı ya da elektrik kaynağına bağlı olunmadığı zamanlarda elektrikli alet çalıştırmamak önem taşır. Bununda dışında karavanınızda yer var ise bisikletinizi, kamp sandalyelerinizi, çadırınızı da yanınızda götürmeniz güzel olacaktır.

 

Oylayın post

Yorum yapın