Kare Salon Dizayn Nasıl Olmalıdır?

Kare Salon Dizayn Nasıl Olmalıdır? Evlerin en önemli yerlerinden birisi olan salonun dizaynı oldukça önemlidir. Bu alanların dekorasyonu şekli, modeli ve aydınlanmasına bağlı olarak farklı şekillerde yapılmalıdır. Her salon için aynı şekilde dekorasyon sağlanması uygun değildir. Benzer dekorasyonlar sağlanmak isteniyor ise o alanın bazı noktaları ele alınarak tarzlar arasında benzerlik sağlanabilmektedir. Kişiler herhangi bir dekorasyon fikrini gördüklerinde uygulamak isteyebilirler. Ancak uyguladıkları bu dekorasyon sonucunda beklentilerini alamayabilir ve mutsuz olabilirler. Bu nedenle kişiler kriterleri göz önüne almalı ve buna göre bir dekorasyon sağlamalıdır. Kare salon dizaynı ile dikdörtgen boyutlardaki ya da üçgen şekildeki salonların dekorasyonu aynı olmayacaktır. Kişilerin yaşam standartları ve bekledikleri kullanım alanları evin dekorasyonunda direkt olarak etkili olacaktır. Büyük salonlarda ufak aksesuarların kullanımı arttırılırken, küçük salonlarda bunu doğru kullanmaya dikkat edilmektedir.

Salonda Nasıl Yerleştirme Yapılmalıdır?

Kare Salon DizaynPin

En zor dekorasyonu gerçekleşen alanlardan birisi de kare salon şekilleridir. Bu nedenle kişiler kare salonu dekore ederken ne yapmaları gerektiğini araştırırlar. Öncelikle salonlar direkt olarak kare olarak adlandırılmamalı ve boyutları ele alınmalıdır. Büyük salon için kişiler öncelikle bir alanı ele almalı ve bu alan üzerine diğer eşyaları dizmelidirler. Salon büyük olduğu için büyük eşyalar ile de salonun dizaynı tamamlanabilir.

Kare Salon DizaynPin

Küçük kare salon dizayn için kişiler büyük eşyalar tercih etmemelidir, daha minimalist eşyalara ağırlık verilmelidir. Bu gibi durumlarda kişiler TV ünitesi modellerini dolap kapaklarına sahip olarak satın alabilirler. Böylelikle orta sehpa kullanmaz ve salondaki alandan kazanabilirler. Kare salonda her duvara eşya konulması tavsiye edilmez. Bu gibi durumlarda kişiler kendilerini bir kutu içerisinde hissederek, boğucu bir hisse kapılabilirler. Odadaki bir duvarda eşya olmamasına özen gösterilmelidir.

Kare Salon DizaynPin

Eğer salon kare ve küçük ise oldukça dar bir görünüme sahip olacaktır. Bu nedenle mobilya seçimlerinde de koyu renkten uzak durulması gereklidir. Eğer kişiler küçük bir salona sahipse ancak beyaz renk kullanmak istemiyorlar ise, pastel renkleri tercih edebilirler. Pastel renkler ile birlikte küçük alan içerisine oldukça fazla hareket katılacak ve kişiler keyifli bir salon elde edeceklerdir.

Kare Salon DizaynPin

Pin

Pin

Pin

Kare Salon DizaynPin

Pin

Kare Salon DizaynPin

Pin

Kare Salon DizaynPin

Pin

Pin

Kare Salon DizaynPin

Oylayın post

Yorum yapın