Kartondan Köpek Kulübesi Nasıl Yapılır?

Kartondan Köpek Kulübesi Nasıl Yapılır?

Gerek sokak köpekleri olsun gerekse de bahçelerde beslenen köpekler olsun bütün köpeklerin temiz ve kuru bir kartondan köpek kulübesi ihtiyacı olmaktadır. Köpekler için güzel bir kulübe alamayan kişiler evlerinde kolaylıkla yapabilecekleri kartondan kulübe yapımını deneyebilirler. Son derecede dayanıklı ve sıcak bir kulübe ile sevimli dostlarının temiz ve kuru bir alanda barınmalarını sağlayabilirler. Oldukça pratik bir yapımının olmasının yanı sıra kolay bulunan malzemeler ile hazırlanması da pek çok kişi tarafından bu kulübelerin tercih edilmesini sağlamaktadır. İsteyen herkes bu güzel kulübelerden hazırlayarak bahçelerindeki ve sokakla yaşayan sevimli dostlarını mutlu edebilirler.

Karton Köpek Kulübesi Yapımı

Kartondan Köpek KulübesiPin

Maliyeti uygun ve kolay bir yapımı olması nedeniyle karton köpek kulübesi yapımı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu kulübeler yapılırken kullanılacak malzemeler de kolay bir şekilde temin edilebilir. Kartondan köpek kulübesi yapımı için ihtiyaç duyulan malzemeler; karton kutu, köpük ve çöp poşetidir. Bu malzemeler ile isteyen herkes oldukça pratik ve hesaplı bir şekilde köpek kulübelerini hazırlayabilir. Tüm bu malzemeler ile yapılan köpek kulübeleri özellikle de soğuk ve yağışlı havalarda köpeklerin uygun şartlarda barınmalarını sağlamaktadır. Kulübe için kullanılan poşet; yağış anında kulübenin ve köpeğin ıslanmasını önlemektedir. Yine iç kısımda kullanılan köpük ise kulübenin hem kuru kalmasını hem de içinin daha sıcak olmasını sağlamaktadır. Penye ipten sepet yapımını da inceleyebilirsiniz.

Kartondan Köpek KulübesiPin

Sevimli dostlarını özellikle de soğuk havalardan korumak isteyen kişiler karton kutudan köpek kulübesi yaparak sevimli dostlarına harika bir yuva hazırlayabilirler. Bunun için yapılması gereken ilk adım köpeğin boyutuna uygun olan bir karton kutu temin etmektir. Alınan karton kutudan bir kapı kısmı açılmalıdır. Daha sonrasında ise karton kulübenin sıcak olması adına iç kısımlarının köpükle kaplanması gerekir. Son adımda ise karton kutunun dış kısmının tamamen poşet ile kaplanması gerekir. Tüm bu adımların tamamlanması ardından kişiler en dış kısmı istedikleri gibi dekore edebilirler. Bu kadar basit bir yapımı olan köpek kulübesi ile dışarıda kalmak zorunda kalan sevimli dostlar sıcak bir yuvaya da sahip olabilirler.

Kartondan Köpek KulübesiPin

Kartondan Köpek KulübesiPin

Pin

Pin

Kartondan Köpek KulübesiPin

Pin

Kartondan Köpek KulübesiPin

Pin

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın