Kedi Evi Yapımı

Kedi evi yapımı için gerekli olan ürünler nelerdir, ne tür  yapılmaktadır? Sokaklarda yaşayan kediler için ev yapmak ya da sadece evinizdeki kedinizin oyun oynayabileceği rahat bir ev için birçok farklı model ve malzemeyle  mümkündür. Bunun için örnek kedi ev türleri şunlardır;

Kedi Evi YapımıPinPin

  • Tahtadan kedi evi
  • Kartondan kedi evi
  • Kumaştan kedi evi

Tahtadan Kedi Evi Yapımı

En korunaklı kedi evleri genellikle ahşap olanlardır. Bunun için çok fazla malzeme gerekmez. Ancak dikkatli olunması gereken malzemenin dayanıklı olmasıdır. Çünkü bu tip kedi evleri soğuk havalarda yıkılmamalı ve kediler içerisindeyken zarar görmemelidir.  yapımı için belli ölçülerde hazırlanmış bir miktar tahta ve çividir.

Kedi Evi YapımıPinPin

Bir ev şeklinde bir araya getirilmesi gereken tahtalar çiviler ile sabitlenir. İsteğe bağlı olarak boyamayı da tercih edebilirsiniz. soğuğa dayanıklı için tahtaların kalın olması önemlidir. Ayrıca sokaktaki kediler için en uygun olan ahşap kedi evleri uzun süre kullanılabilir ve birden fazla kedinin uğradığı bir yer haline gelmektedir.

Kedi Evi YapımıPin

Kedi Evi Yapımı Kartondan

kartondan da hazırlanabilmektedir. Karton kedi evleri çok tahtalara göre çok daha dayanıksız olsa da evlerdeki gelirin eğlenmesi ve yaz aylarında sokak kedilerinin güneşten korunması için sıklıkla yapılmaktadır. Karton kedi evi için gerekli malzemeler, karton kutular, bant, kesme işlemi için maket bıçağı ya da güçlü kesen bir makas gerekmektedir. Tüm bu ürünlerle kesim işlemi yapılarak ve parçalar birbirilerine sabitlenmek üzere bantlanarak hazırlanabilmektedir. Bu sayede evdeki kediniz oyun oynamak ya da yatmak için bu karton kedi evini kullanabilir. İçerisine yumuşak bir zemin oluşturmak adına bez, kıyafet ya da havlu yerleştirebilirsiniz…

Kedi Evi YapımıPin

Kumaştan Kedi Evi yapımı

Kumaştan kedi evi yapımı oldukça basittir tek yapmanız gereken birkaç sağlam iskelet oluşturacak parça etrafına eski kumaş, bez vb. ürünleri sarmak ve gerdirmektir. Böylece kedinizin rahat edebileceği bir evi hazırlanmış olur. Kediler uyumayı sevdikleri için yumuşak kumaş kedi evleri tercih edebilmektedir.

Galeri

Kedi Evi YapımıPin Kedi Evi YapımıPinPin Kedi Evi YapımıPinPin

Oylayın post

Yorum yapın