Kırmızı Halı İle Dekorasyon Önerileri

Kırmızı Halı İle Dekorasyon Önerileri/ İddialı bir dekorasyon elde etmek isteyen kişilerin ilk tercihi kırmızı renktir. Birçok kişi evinde kırmızı detayı olan dekorasyon eşyalarına yer verir. Eşyalar iddialı bir görünüm oluşturur ve şık bir duruş yaratır. Bu yazımızda kırmızı halı ile dekorasyon önerileri yazacağız. Evde kullanılmak istenen eşyalar için kırmızı renk uyumu oldukça önemlidir.

Kırmızı Halı İle Dekorasyon ÖnerileriPin

Kırmızı, kişinin psikolojisi üzerinde oldukça etkilidir. Odadaki hareketliliği arttırır ve kişinin özgüvenini etkiler. Bu nedenle kişiler odalarında kırmızı halı tercih etmek isteyebilirler. Evi daha dolu gösterdiği için zengin bir görünüm elde edilir. Her zaman şık bir görünüm yakalamak isteyen kişiler için tercih edilebilir.

Kırmızı Halı İle Dekorasyon ÖnerileriPin

Kırmızı Halı ile Gri Mobilya Uyumu

Kırmızı halı ile gri mobilya uyumu oldukça etkili olacaktır. Bu iki renk birbirini dengeler ve odada şık bir duruş elde edilmesine yardımcı olur. Kırmızı ne kadar iddialı ise gri bir o kadar sakindir. Bu durumda iki renk de oda içerisinde muhteşem bir uyum yakalarlar. Kırmızı ile grinin tonu da oldukça önemlidir.

Kırmızı Halı İle Dekorasyon ÖnerileriPin

Canlı kırmızı tonu seçilmeli ve odadaki enerji arttırılmalıdır. Özellikle oda büyük ise tüylü halılar tercih edilebilir. Kırmızı ve tüylü halılar oda içerisinde çok yer kaplayacaktır. Bu sayede az eşya ile doldurulacak ve boş görünüm oluşmayacaktır. Ancak kırmızı dengeli bir şekilde kullanılmalıdır. Eğer baskın olur ise oda küçültülebilir ve boğucu bir görünüm meydana gelebilir.

Kırmızı Halı İle Dekorasyon ÖnerileriPin

Kırmızı Halı ile Beyaz Mobilya Uyumu

Kırmızı halı ile beyaz mobilya uyumu da oldukça iddialı bir görünüm meydana getirecektir. Beyazın sadeliği kırmızı rengin ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Bu sayede oda daha zengin bir görünüm elde edecektir. Kırmızı ve beyaz renk, siyah uyumu ile de tamamlanabilir.

Kırmızı Halı İle Dekorasyon ÖnerileriPin

Dar alanlar için kırmızı halı seçimi yapılacak ise beyaz ideal bir seçimdir. Koyu renk olduğu için açık renklerle desteklenmeli ve oda küçültülmemelidir. Beyaz koltuk, perde ve televizyon ünitesi gibi mobilyalarla dekorasyon sağlanabilir. Kırmızı aksesuarlar ile halıya uyumlu bir dekorasyon elde edilebilir. Odanın büyüklüğü ele alınarak dekorasyonda renk seçimi yapılır.

Galeri

Kırmızı Halı İle Dekorasyon ÖnerileriPin Kırmızı Halı İle Dekorasyon ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın