Kırmızı Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası?

Kırmızı koltuklara ne renk duvar boyası sorusu, kırmızı tonlarda koltuk seçimi yapacak bireyler tarafından sıkça yöneltilmektedir. En göz alıcı renklerden biri olan kırmızı ile oturma odası veya salon dekorasyonu yapmak isteyen bireyler, diğer renkleri seçerken mutlaka dikkatli davranmalıdır. Zira kırmızı, ev dekorasyonunda kombinlenmesi zor renkler arasında yerini almaktadır. Evinizde kırmızı renkte koltuklar seçecekseniz, duvar rengi tercihinizi mutlaka güvenilir ve sade renklerden yana yapmanız gerekmektedir. Aksi halde salonunuz kasvetli, boğucu ve daha dar gözükecektir. Son dönemlerde koltuk rengi olarak sıkça tercih edilen kırmızı, bazı renklerde çok yakışmakta ve duvar boyası ya da kağıtlarında bu renkler tercih edilmektedir. Bu renkler krem, kırık beyaz ve gridir.

Kırmızı Koltuklara Ne Renk Duvar BoyasıPin

Kırmızı Koltuk Kombinleri

Kırmızı koltuk kombinleri, günümüzde salonunda farklı renkler kullanmak isteyenler tarafından sıkça araştırılan konulardan biri olmaktadır. Kırmızı koltuk alacaksanız, diğer mobilyalarınızı siyah metal veya mermer materyallerde seçerek öncü bir uyum yakalayabilirsiniz. Ancak daha spor tarzda bir dekorasyon yapmak istiyorsanız, tercih etmeniz gereken tek renk gri ve tonları olacaktır. Kırmızı koltukların havasını değiştirmek için siyah veya gri kırlentler tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak duvar renginiz de mutlaka çok koyuya kaçmayan bir gri olmalıdır. Ancak daha soft renkler de kırmızı ile kolayca uyum sağlayabilecektir. Kırmızı koltuğunuzun spor mu yoksa şık mı olduğuna göre yan mobilyaları seçebilirsiniz.

Kırmızı Koltuklara Ne Renk Duvar BoyasıPinPin

Evde Kırmızı Renk Kullanımı

Son dönemlerde kırmızı renk kullanımı özellikle ev dekorasyonu alanında popüler bir hal almıştır. Evde kırmızı renk kullanımı konusunu araştıran bireyler, kolayca fark edecektir ki kırmızı kullanması zor renkler arasında yer almaktadır. Ancak doğru kullanıldığı zaman büyük bir uyum sağlamakta ve evinizin havasını değiştirmektedir.

Kırmızı Koltuklara Ne Renk Duvar BoyasıPinPin

Evde kırmızı renk kullanılacaksa abartıya kaçmamak ve denge sağlamak oldukça önemlidir. Örneğin kırmızı renk koltuk alınacaksa duvarlar kırmızı veya pembe gibi kırmızı alt tonlu olmamalıdır. Kontrast yakalamak ve bu rengi açık renklerle kombinlemek hem risksiz hem de ferah bir görünüm sağlayacaktır. Dekorasyon modellerine bakarak bu konu hakkında fikir edinebilir ve seçeceğiniz renklere karar verebilirsiniz.

Galeri

Kırmızı Koltuklara Ne Renk Duvar BoyasıPinPin Kırmızı Koltuklara Ne Renk Duvar BoyasıPinPin

 

Oylayın post

Yorum yapın