Kırmızı Mobilyaya Hangi Renk Duvar

Kırmızı mobilyaya hangi renk duvar rengi olmalı gibi pek çok sorunun ev dekorasyonu kapsamında merak edildiği görülmektedir. Özellikle yenileme işlemlerinde tercih edilen seçeneklerin her bireye bağlı olarak değiştiğini ve şekil aldığını görmek mümkündür. Söz konusu kırmızı mobilyalar olduğunda ise ne tür duvar renklerinin kullanılabileceği başlıca merak edilen içerikler arasında yer almaktadır. Kırmızının oldukça baskın ve parlak bir renk olduğu bilinmektedir bu nedenle duvar rengi seçimlerinde daha yumuşak tonların tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Örneğin;

Kırmızı Mobilyaya Hangi Renk DuvarPinPin

  • Bebek mavisi
  • Fildişi
  • Kum beji
  • Açık gri

Tercih edilebilecek seçenekler arasında görülmektedir. Ancak kırmızı ile zıt olan renkleri tercih ederek uyum yakalamak istiyorsanız buna uygun tonları tercih etmeniz gerekmektedir.

Kırmızı Mobilyaya Hangi Renk DuvarPin

Kırmızı Koltuklu Oda Dekorasyonu

Mobilyalarda kırmızıdan yana olup koltukları bu renkte tercih eden kişilerin kırmızı koltuklu oda dekorasyonu başlığı altında fikir aradığı tahmin edilmektedir. Kırmızı koltuklar, hangi şekilde ve formda olursa olsun bu yönde tercih edilebilecek pek çok dekorasyon örneği bulunmaktadır. Örneğin halı, perde ve aksesuar seçimi değerlendirilen seçenekler arasındadır. Kırmızıya uyumlu olması ile bilinen siyah ve beyaz renkler, salona eşit bir şekilde dağıtılarak kullanılabilir. Burada önemli olan nokta ortaya çıkan sonucun göz yormaması gerektiği şeklindedir. Bu nedenle duvarlarda ve daha genel alanlarda soft renkler kullanılması tavsiye edilmektedir. Aksesuar ve ince detaylarda bahsi geçen siyah ve beyaz renkler kullanılabilir.

Kırmızı Mobilyaya Hangi Renk DuvarPin

Evde Kırmızı Renk Kullanımı

Evde kırmızı renk kullanımı, günümüzde yaygın olmamakla birlikte zaman zaman görülebilmektedir. Son dönemlerde tercih edilen renklerden ziyade eşya ve diğer ayrıntılarda kırmızıyı kullanan kişiler, buna uygun bir dekorasyon oluşturmalıdır. Aksi halde kırmızı renk, zaman içerisinde boğucu ve hatta yorucu bir renk olacaktır.

Kırmızı Mobilyaya Hangi Renk DuvarPin

Perde detaylarında veya aksesuarlarda kırmızı renk kullanımı, genele kıyasla daha fazla tercih edilmektedir. Modern bir sonuç elde etmek istiyorsanız buna benzer koyu ve baskın renkleri daha az kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü hem bu renkler zor kombin edilmekte hem de zaman içerisinde boğucu hale gelebilmektedir. Aynı zamanda ruh hali üzerinde de etkili olduğu düşünülmektedir.

Galeri

Kırmızı Mobilyaya Hangi Renk DuvarPin Kırmızı Mobilyaya Hangi Renk DuvarPinPin

Oylayın post

Yorum yapın