Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri

Kış Bahçesi Dekorasyon Önerileri / Özellikle bahar ve yazlarında balkonda vakit geçirmek oldukça keyiflidir. Ancak havalar değiştiğinde ve soğuklar geldiğinde balkonda oturmak artık keyif vermez. Havalar soğur ve istenilen konfor sağlanamaz. Bu nedenle kişiler, kışın da vakit geçirebilecekleri alanlar isteyebilirler. Kış bahçeleri özellikle kış aylarında keyifli bir vakit geçirmek amacı ile ayrılmış alanlardır.

Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin

Kış bahçesi için kişiler büyük bir alan gerektiğini düşünürler. Bu yazımız içerisinde farklı büyüklükteki kış bahçesi dekorasyon önerileri vereceğiz. Minimal bir şekilde düzenlenen kış bahçesi ile samimi bir ortam elde edilir. Dört mevsim de kullanışlı olan bir alan yaratabilir ve her an keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin

Klasik Kış Bahçesi Dekorasyonu

Klasik kış bahçesi dekorasyonu tercih edilirken genel olarak ahşap malzemelere ağırlık verilir. Klasik bahçeler genel olarak müstakil evler için uygundur. Çünkü bu alanlar evden bağımsız olarak inşa edilir. Tek odalı bir ev olarak düşünülebilir. Küçük bir metrekareye sahip olan bu alan tamamen ahşap malzemeler kullanılarak inşa edilir.

Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin

Klasik bahçe dekorasyonundaki mobilyalar da ahşap olarak kullanılır. Kahverengi ve beyaz tonları ile de bahçe dekorasyonu tamamlanır. Mobilyaların işlevsel ve kullanışlı olması önceliklidir. Saatlerce sohbet edebileceğiniz alanlar yarattığınızı unutmamanız gereklidir.

Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin

Minimal Kış Bahçesi Dekorasyonu

Minimal kış bahçesi dekorasyonu yapmak da mümkündür. Bu alanlar tamamen müstakil evi ya da büyük balkonları olmayan kişiler içindir. Küçük balkonlarda minimal dekorasyon yaparken eşyaları doğru bir şekilde seçmek önemlidir. Alan küçük olduğu için eşyaların büyük olmaması gereklidir. Yere büyük halılar serilmemeli ve zemin tamamen kaplanmamalıdır. Bunun yerine küçük yolluklar ve minik duvar süsleri ile samimi bir ortam elde edilebilir.

Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin

Modern Kış Bahçesi Dekorasyonu

Modern kış bahçesi seçeneklerinde ağırlıklı olarak üç rengin uyumundan yararlanılır. Gri, beyaz ve siyah renklerinin uyumu ile modern bir kış bahçesi elde edilebilir. Modern görünümünde genel olarak cam eşyalar tercih edilir. Boydan boya cam kullanılır ve dışarının tamamen görülmesi sağlanır. Özellikle şömine gibi bahçenin kalitesini arttıracak eşyalar kullanılabilir. Ayrıca sürgülü kapı modelleri de bahçe için şık bir görünüm sağlar.

Galeri

Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin Kış Bahçesi Dekorasyon ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın