Koltuk Örtüsü Modelleri – Koltuk Örtüsü Seçerken Dikkat Edilecekler

Koltuk örtüsü salon ve oturma odalarının vazgeçilmezi olan ve gün geçtikçe fiyatları el yakmaya başlayan mobilyalarımız için mükemmel bir kapatıcılık ve koruma sağlayan kurtarıcı bir üründür. Koltuklarda zamanla meydana gelecek deforme, koltuk örtüleri ile önlenir. Birbirinden farklı renk, desen ve model seçeneğine sahip olan koltuk örtüsü modelleri farklı kumaş seçenekleri ile de kullanıcıların beğenisine sunulur. Her biri kaliteli kumaşlardan üretilen koltuk örtüleri her koltuk modeline uyan ölçüleri ile kullanımda rahatlık ve konfor sağlar.

Koltuk ve kanepe örtüsü modellerini evlerinizde bulunan bütün koltuklarınız için tercih edebilirsiniz.  Koltuğun modeline ve rengine uygun olarak tercih edeceğiniz bir örtü ile hem farklı bir dekorasyon elde edebilir hem de ortamlarınızın havasını değiştirebilirsiniz. Dilerseniz iki veya üç parça halinde seçim yaparak takım şeklinde kullanabileceğiniz koltuk örtülerini kolay koşullarda temizleyebilir ve tekrar kullanabilirsiniz.

Pin

Salonlara Şıklık Katan Koltuk Örtüsü Modelleri

Koltuk kanepe ve çekyat örtüsü modelleri kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda üretilir. Bu nedenle ürünler birinci sınıf kaliteye sahip olur. Salonlarınızda kullandığınız kanepelerinizde daha şık bir görünüm elde etmek için desenli koltuk örtüsü modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Kullanımda dayanıklılık arz eden koltuklar lazer kesimli olmaları sayesinde farklı bir havaya sahiptir. Farklı renk seçenekleri arasından yapacağınız tercih ile hem oda hem de salonlarınızda farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Pin

Koltuk Örtüsü Modelleri ile Koltuklarda Daha Uzun Ömürlü Kullanım

Koltuk örtüleri hem dekorasyon açısından hem de mobilyaları daha uzun süre kullanmak açısından kullanıcılara fayda sağlar. Oldukça esnek kumaşlara sahip olan örtüler, bu sayede mobilyaların her yerinde mükemmel bir kapatıcılık sağlar. Özellikle oturulan kısımlarını kapatan örtüler kaymaz ve leke tutmaz özelliklere sahiptir. Tercihinizde göre tek ya da çift taraflı örtüler arasından yapacağınız tercihler ile koltuklarınızda uzun ömürlü ve rahat bir kullanım elde edebilirsiniz.

Koltuk Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Koltuk ve kanepe örtüsü alımında birtakım detaylara dikkat edilmesi gerekir.

 • Öncelikle ürün satın alırken kumaş ve materyallerine dikkat etmek gerekir. Bazı ürünler mevsimlik, bazı ürünler ise yaz veya kış kullanımına daha uygun olabilir.
 • Her ne kadar koltuk örtüleri standart kanepe ve koltuklar için uygun üretilse de koltuk ölçüleri dikkate alınarak ürün tercihi yapılmasında fayda olabilir.
 • Koltuğun şekli ve modeline uygun ürünler tercih edilmelidir.
 • Koltuk örtülerini yıkama sırasında uyarılara dikkat edilmelidir.
 • Evde eğer çocuk ya da evcil hayvan varsa bu durum göz önüne alınarak ürün tercihi yapılmalıdır. Örneğin açık renkli modeller sizin için uygun olmayabilir.
 • Dekorasyona uygun renk tonları tercih ederek ortamlarda bütünleyici bir görünüm yaratmak mümkün olur.

Koltuk örtüleri çok farklı kumaş seçenekleri ile üretilir. Ancak süngerli diye üretilen her ürün aynı kaliteye sahip olmayabiliyor. Özellikle pazaryeri sitelerinde aynı ürünün bir çok satıcısı olduğu için bazı satıcıların kalitesi düşük ürünler gönderme ihtimali mevcuttur. Bu nedenle güvenilir yerleri tercih etmeniz iade için uğraşacağınız zaman kaybını önleyecektir.

Pin

Koltuk Örtüsü Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuk örtüleri yıkanabilir özellikleri sayesinde uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Belirli aralıklar ile temizlenen örtüler bu sayede her daim ilk günkü gibi güzel ve hoş bir görünüme sahip olur. Koltuk ve kanepe örtüleri;

 • Koltuk ve kanepe örtüsü modelleri hem elde hem de makinede yıkanabilir.
 • Örtüleri yıkama esnasında yumuşatıcı gibi ürünlerin kullanımı sakıncalıdır.
 • Yıkama sonrasında koltuk ve çekyat örtüsü modelleri ütü gerektirmeden direk kullanılabilir.
 • Ürünler çamaşır makinesinin normal yıkama programlarında kolayca yıkanabilir.
 • Solmaz renk özellikleri sayesinde koltuk örtüsü modelleri defalarca yıkama işleminden geçirilebilir.

Koltuk Örtüsü Fiyatları

Kanepe ve çekyat örtüsü fiyatları ürünlerin kumaş özelliklerine göre değişir. Bunun yanında kanepe örtüsü modelleri standart ölçülere sahip olmakla birlikte birden fazla ebat seçeneği sunar. Bu durum da kanepe örtüsü fiyatları üzerinde etkiye sahiptir.  Geniş ürün yelpazesi arasından yapacağınız tercih ile koltuk ve kanepe örtüsü fiyatları hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Pin

 

Oylayın post

Yorum yapın