Köpek Kulübesi Yapımı

Köpek kulübesi yapımı için gerekli malzemeler nelerdir, köpek kulübesi nasıl yapılır? Evinizde köpek beslerken sürekli olarak onlara kalıcı bir yer arayabilirsiniz. Bunun için en etkili yapılacak şey köpek kulübesidir. Kulübe köpeğinizin rahat edebileceği bir yerde kalarak geceleri yatarken ve dinlenmek istediklerinde gidebilecekleri bir yer olmalıdır. Köpek kulübesi için gerekli olan birçok malzeme bulunmaktadır. Bu malzemeler yapacağınız kulübenin yapısına göre değişim göstermektedir. İşte kullanılan ürünler şunlardır

Köpek Kulübesi YapımıPinPin

  • Palet
  • Tahta
  • Briket

Paletten Köpek Kulübesi Yapımı

yapımı için marangozluk gerekmektedir. Kasa formunda bulunan palet tahtaları genellikle uzun, kalın ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Elinizdeki palet tahtalarını keserek şekil vermeniz gerekmektedir. Elbette köpeğinizin boyutuna göre köpek kulübesi malzemeleri hazırlanmaktadır. Palet tahtalarını kesmek için testere ve bir araya getirmek için çiviye ihtiyaç duyulur. Daha sonra ister ev formunda isterseniz farklı şekillerde köpeğinize bir kulübe yapmış olursunuz.

Köpek Kulübesi YapımıPinPin

Tahtadan Köpek Kulübesi Yapımı

Palet tahtası dışında da tahtadan köpek kulübesi yapımı mümkündür. Çeşitli sert tahtalar bir araya getirildiğinde aynı etkiye sahip olabilmektedir. Ancak tahtadan kulübelerin dikkat edilmesi gereken özelliği parçaların sağlamlığıdır. Palet tahtaları hemen hemen aynı ölçüdeyken farklı tahtalarda benzer bir durum söz konusu olmayabilir. Öncelikle ihtiyacınız olan ölçülü ve dayanıklı tahtalar bunları kesmek için bir testere, birleştirmek içinse çivi ve çekiç gerekir. Böylece köpek kulübesi malzemeleri tamamlanmış olur. Daha sonrasında birleştirerek kulübeyi hazırlayabilirsiniz.

Köpek Kulübesi YapımıPinPin

Briketten Köpek Kulübesi Yapımı

Briket malzemesi en dayanıklı yapı işlemi için tercih edilmektedir. Genellikle kangal gibi büyük yapılı köpeklerin sığabilmesi ve kulübeyi dağıtmamaları için briketten köpek kulübesi yapımı tercih edilebilmektedir. Briketler sert, kalın yapılı malzemelerdir. Bir araya geldiklerinde sıva yöntemi ile yapıştırılmaktadır. Böylece tıpkı bir duvar örmüş gibi kulübeyi yapmış olursunuz. Üstelik sokak köpeklerine uzun süreli güvenli bir ortam oluşturmak istiyorsanız en iyi seçim brikettir. Hayvanların güvenliği çok önemlidir. Kendi köpeğiniz ya da bir sokak köpeği için yapılan kulübelerin sağlamlığına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde hayvanlar zarar görebilir.

Galeri

Köpek Kulübesi YapımıPinPin Köpek Kulübesi YapımıPinPin Köpek Kulübesi YapımıPinPin

Oylayın post

Yorum yapın