Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koridor halısı alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında şık ve konforlu bir duruş aranır. Kaliteli bir halı ile birlikte antrelerde şık bir görünüm elde edilebilir. Kaliteli bir halı aradığınız zaman malzemeler arasında iplikli ve dokuma halılar yer alır. Farklı bir hava katmak için yün ya da ipek halıları tercih edebilirsiniz.

Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin

Koridorun bütün bir halde durması ve ev ile uyum sağlaması için doğru bir halı seçimi yapılması gereklidir. Halı, odalar ile uyum sağlamalı ve odalar arasında geçiş yapılırken abes bir görüntü oluşturmamalıdır. Dekorasyonun bir uyum içerisinde olması için koridordaki uyum oldukça önemlidir.

Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin

Büyük Koridorlar İçin Halı

Büyük bir koridorunuz var ise daha rahat bir dekorasyon gerçekleştirebilirsiniz. Koridor, diğer odalara bağlanırken birçok farklı dekorasyon imkanı tanır. Bu sayede koridoru da bir oda gibi özenle dekore edebilir ve ev içerisinde şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Büyük koridorlar için halı seçerken, koridor eğer ışık alıyor ise daha rahat bir dekorasyon yapılabilecektir. Koridora konulan ufak aksesuarlar ile birlikte ev içerisindeki eşyalarla uyum sağlanabilir.

Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin

Halı İle Koridora Renk Katın

Koridorlar her zaman sade bir girişe sahip olmak zorunda değildir. Bu nedenle yalnızca krem, siyah ya da beyaz renkli girişlerden uzak durabilirsiniz. Evinizin temasına göre mor, pembe, yeşil ve diğer tüm renkleri koridorda tercih edebilirsiniz. Halı seçiminin bütün aksesuarlar ile birlikte uyum oluşturabileceği unutulmamalıdır.

Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin

Hasır Halılar

Koridorda hasır halılar tercih edilebilir. Bu halılar her zaman modadır ve hiçbir zaman eskimezler. Bu nedenle güncelliği her zaman takip etmek isteyen kişiler, hasır halı modellerini tercih edebilirler. Eğer ev içerisinde country stil hakim ise koridorda hasır halılara ağırlık verilmesi gereklidir. Böylelikle ev içerisindeki uyum daha kolay bir şekilde sağlanabilmektedir.

Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin

Detayları İhmal Etmeyin

Eğer küçük bir koridora sahipseniz koridoru boş bırakmayı düşünebilirsiniz. Ancak koridorda küçük de olsa bir halı tercih edebilir ve daha kolay uyum sağlayabilirsiniz. Ev ile bütünleşecek bir desen ya da motiflerin yer aldığı halıları kullanabilirsiniz. Küçük halılar da dekorasyonda oldukça etkili olacaktır.

Galeri

Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin Koridor Halısı Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerPin

Oylayın post

Yorum yapın