Küçük Amerikan Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Küçük Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri, günümüzde oldukça öne çıkmış modellerdir. Bu anlamda farklı dizaynların kullanılabildiği Amerikan mutfaklar oldukça işlevsel olarak görülür. Bu durumun sebebi ise mutfakların ortasında konumlanmış olan ekstra bir mutfak tezgahı ile birlikte yemek yapmak veya farklı işlevler için daha fazla alan ayrılabilmesidir. Amerikan mutfaklar her anlamda şık ve kaliteli olarak görülmektedirler. Ayrıca özellikle dar mutfaklarda müthiş etkiler sunabilirler. Ancak küçük Amerikan mutfak dekorasyon fikirleri zaman zaman zorlu bir karar sürecine girebilir. Bu anlamda da dikkat etmeniz gereken belirli noktalar bulunacaktır.

Küçük Amerikan Mutfak Dekorasyon FikirleriPinPin

Küçük Amerikan Mutfaklarda Renk ve Desen Uyumu

Küçük Amerikan mutfak için renk seçimi oldukça kolaydır. Bu anlamda oldukça temiz ve hijyenik görünmesi gereken mutfağınızın açık renk tonları ile süslenmesi önerilmektedir. Ancak aynı şekilde siyah ve mor gibi renkler de öne çıkmaktadır. Daha koyu renkler, evinize daha modern bir görünüm katabilir. En önemli olan durum ise mutfaklarınızda kullandığınız renklerin birbirleri ile uymasıdır. Bunun yanında seramik ve mermerlerin renkleri de dolaplarınız ile uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda belirli bir desen kullanıyorsanız mutfakta boğukluk ve kalabalık yaratmaması adına bir tarafın da daha sade olması gerekecektir. Böylelikle dizayn ve renk açısından da tam uyum sağlanabilmektedir.

Küçük Amerikan Mutfak Dekorasyon FikirleriPinPin

Amerikan Mutfaklarda Kullanılabilecek Dekorasyon Eşyaları

Amerikan mutfak için dekorasyon eşyası dediğimizde asıl olarak mutfak konsepti öndedir. Bu anlamda mutfağınızda en büyük dekorasyonunuz kaliteli ve yeni eşyalarınız olacaktır. Ancak bunun yanında mutfak masaları, duvar süsleri ve tezgahların üstünde kullanılan her türlü çekmece kulpu ve kaşıklık gibi küçük etkenler de öne çıkmaktadır.

Küçük Amerikan Mutfak Dekorasyon FikirleriPin

Mutfağınız için seçtiğiniz dekorasyon eşyalarının da her anlamda mutfak ile uyumlu olması beklenecektir. Buna göre rustik mutfak görünümünde ahşaplar, kahverengi ya da krem tonlar ile bezenmiş eşyalar kullanılabilirken modern mutfaklarda siyahi gri ve beyaz renklerinin uyumu ya da cam dekoratif eşyalar kullanılabilecektir. Amerikan mutfaklar her anlamda ekstra yer sağlamaları ile öne çıkmaktadır. Dizaynları ise tamamen size kalmıştır. Buradaki tek unsur, uyumlu ve ferah bir alan yaratabilmektir.

Galeri

Küçük Amerikan Mutfak Dekorasyon FikirleriPinPin Küçük Amerikan Mutfak Dekorasyon FikirleriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın