Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri

Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri/ Günümüzde nüfusun artması ile birlikte yaşam alanları da daha dar bir hale gelmiştir. Artık yeni yapılan evler daha küçük metrekarede odalara sahiptir. Bu durumda kişiler de küçük odalarda doğru fikirler ile birlikte şık dekorasyonlar elde etmeye çalışırlar. Bu yazımız içerisinde yer alan küçük salon dekorasyon fikirleri ile yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Küçük Salon Dekorasyon FikirleriPin

Büyük oturma odasında dekorasyon yapmak, küçük odalara göre daha kolaydır. Kişiler istedikleri eşyaları seçebilir ve aksesuarlar ile dekorasyonları tamamlayabilirler. Ancak küçük odalarda dekorasyon yapılırken doğru mobilyaları seçmek oldukça önemlidir. Odayı daraltacak eşyalar seçilir ise dekorasyon oldukça zahmetli bir hal alacaktır. Salonun kare ya da dikdörtgen biçimde olması dekorasyonda oldukça önemlidir.

Küçük Salon Dekorasyon FikirleriPin

Koltuk Seçimi

Küçük salonda koltuk seçimi yapılırken büyük alternatiflerden uzak durulmalıdır. Büyük koltuklar odayı küçültecek ve çok fazla alan kaplayacaktır. Bunun yerine küçük ama kullanışlı mobilyalar tercih edilebilir. Özellikle küçük salonlarda L oturma grupları tavsiye edilir. L koltuklar odanın her noktasının verimli olarak kullanılmasına yardımcı olacaktır.

Küçük Salon Dekorasyon FikirleriPin

Açık Renkler Kullanın

Eğer küçük bir yaşam alanına sahipseniz, dikkat etmeniz gereken ilk nokta koyu renk kullanmamaktır. Koyu renkler odayı en çok küçülten ayrıntılardan birisidir. Beyaz, krem ve bej gibi renkler kullanarak salonları daha geniş bir hale getirmek mümkündür. Özellikle duvarlarda ve büyük mobilyalarda açık renkler kullanılarak odaya ferahlık katılabilir.

salonPin

Canlı Bitkiler Kullanın

Salonda canlı bitkiler kullanın ve pozitif bir enerji verin. Canlı ve renkli çiçekler her zaman doğru bir seçim olacaktır. Ancak bunu yaparken büyük bitkiler seçmemek gereklidir. Küçük bitkiler ile odaya hareketlilik katılabilir. Eğer salonda yeteri kadar yer ise saksılar duvara takılabilir. Duvarda yer alan diğer dekoratif ürünler ile şık bir görünüm yakalanır.

Küçük Salon Dekorasyon FikirleriPin

Desenlerden Uzak Durun

Bir odayı daha büyük göstermek için desenlerden uzak durmak gereklidir. Sade ve desensiz mobilyalar odada daha geniş bir görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır. Eğer küçük bir salona sahipseniz yoğun desenli mobilyaları kullanmak yerine sade renkleri kullanmanız gerekir. Bu sayede odaya ferahlık katılabilir.

Galeri

Küçük Salon Dekorasyon FikirleriPin Küçük Salon Dekorasyon FikirleriPin Küçük Salon Dekorasyon FikirleriPin

Oylayın post

Yorum yapın