Küçük Yemek Odası Dekorasyonu

Küçük Yemek Odası Dekorasyonu/ Bütün ailenin ve sevenlerin bir araya toplandığı yemek masaları oldukça önemlidir. Kişiler istedikleri gibi şık ve güzel bir yemek odası oluşturarak masalarını daha keyifli bir hale getirebilirler. Küçük yemek odası dekorasyonu doğru bir şekilde yapıldığı zaman, kişiler masadan kalkmak istemeyeceklerdir. Dikkat edilmesi gereken noktalar önemsenerek istenilen odalar elde edilebilir.

Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin

Küçük yemek odalarının dezavantajı büyük masa kullanımına uygun olmamasıdır. Kişiler küçük yemek masası kullanır ve birkaç eşya ile şıklık yakalamaya çalışırlar. Bu nedenle doğru seçimler yapılarak büyük değişiklikler yapılabilir. Yanlış eşya seçimleri ile birlikte küçük yemek odası bunaltıcı bir hal alabilir. Kişiler masadan hemen kalkmak isteyebilir ve bunalabilirler.

Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin

Az Eşya Kullanın

Eğer küçük bir yemek odasına sahipseniz az eşya kullanın ve odayı eşyalar ile doldurmayın. Gümüşlük, masa ve sandalye haricindeki eşyalara odada yer vermeyin. Bu sayede odanın daha geniş durmasını sağlarsınız. Odadaki eşyaların hepsi gerekli olan eşyalar olmalı ve büyük aksesuarlara yer vermeyin. Yemek esnasında gerekli olabilecek eşyaları koyduğunuz bir gümüşlük odada gereklidir.

Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin

Gümüşlük çok alan kaplar, ancak içerisine gerekli bütün eşyalar konulabilir. Yemek takımları, peçetelikler, peçeteler ve çatal bıçak takımı gibi birçok eşya burada saklanabilir. Bu eşyaların tamamının oda içerisinde düzenli durması da önemlidir. Kapaklı gümüşlükler oda düzeni sağlama konusunda oldukça etkilidir. Oda hem boş hem de geniş duracaktır.

Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin

Açık Renkler Seçin

Koyu renkleri seviyor olabilirsiniz. Ancak eğer odanız küçük ise açık renkler seçin. Renk hilesi ile birlikte odayı daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Krem ya da beyaz rengi tonları yemek masası kullanabilirsiniz. Bu renkler hem şık bir görünüm elde etmeye yardımcı olacak hem de odaya genişlik katacaktır.

Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin

Koyu renkleri de kullanmak isterseniz, masa örtüsü ve yemek takımı renklerini bu tonlarda tercih edebilirsiniz. Masa örtüsünün koyu olması, açık renk yemek masası ile oldukça uyumlu olacaktır. Siyah ve beyaz, kırmızı ve krem gibi renklerin uyumlarından faydalanabilirsiniz. Böylelikle oda olduğundan daha ferah duracaktır. Sofralar ise daha uzun ve keyifli zamanların geçirdiği alanlar olacaktır.

Galeri

Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin Küçük Yemek Odası DekorasyonuPin

Oylayın post

Yorum yapın