Lavinia Ne Demek?

Lavinia ne demek sorusunun yanıtı hem bitki sevenler hem de pek çok edebi eserde bahsi geçen çiçeğin hikayesini merak eden bireyler tarafından araştırılmaktadır. Lavinia çiçeği; misk ve ölüm çiçeği olarak da adlandırılmaktadır. Lavinia, Shakespeare tarafından yazılan bir eserde Lavinia adlı güzel bir karakterin ölümü sonrası mezarının üzerinde çıkan bir çiçeğe ölüm çiçeği adı verilmiştir. Ölüm çiçeği söylemi, Özdemir Asaf’ın da eserlerinde geçmektedir. Lavinia ne demek  Lavinia çiçeği, otsu bir bitkidir ve en çok Kuzey Avrupa’da görülür. Kendine has bir kokuya sahip olan ölüm çiçeği, ayrıca polen bakımından da zengin olduğu için arıları kendine çekmektedir. Doğada kendiliğinden yetişmekte ve nemli ortamlarda verimli olmaktadır.

Lavinia ne demekPin

Lavinia Çiçeği Bakımı

Lavinia çiçeği bakımı pek çok bitkiye göre oldukça kolaydır. Çünkü bu çiçek doğada kendiliğinden yetişmekte ve çoğaltma işlemleri sayesinde saksı ve bahçe ortamında da rahatça bakılabilmektedir. Lavinia çiçeği bakımı yapmak isteyenler, ilk olarak bu bitkinin nemli ortamdan hoşlandığını bilmelidir. Ancak Lavinia çiçeğinin toprağındaki su mutlaka drene edilmelidir. Bu da demek oluyor ki, eğer bahçenizde ölüm çiçeği beslerseniz aşırı su vermekten kaçınmalı, eğer bu bitkiyi saksıda beslerseniz saksının altında drenaj deliklerinin olmasına dikkat etmelisiniz.

Lavinia ne demekPin

Lavinia çiçeği humuslu, killi, asitli ve geçirgen topraklarda iyi bir gelişim göstermektedir. Misk çiçeği olarak da bilinen Lavinia güney ve batı cephelerinde bakıldığı zaman çok daha hızlı büyümektedir. Zira bu bitki doğrudan güneş almayı sever.

Lavinia ne demekPin

Lavinia Çiçeği Ne Kadar Yaşar?

Lavinia çiçeği ne kadar yaşar sorusu, misk bitkisi beslemek isteyenlerin merak ettiği ve cevap aradığı sorular arasında yerini almaktadır. Lavinia, çok yıllık bir bitki olup, yıllar boyunca yaşayabilmektedir. Ancak çok yıllık her bitki gibi misk çiçeğinin de bir uyku dönemi bulunmaktadır. Yani, siz bitkinizin kuruduğunu sandığınız süreç, aslında uyku dönemi olabilmektedir. Eğer bitkinize doğru şekilde bakarsanız, çiçeğiniz yeniden açar.  Mevsim yeniden Lavinia çiçekleri için verimli olduğu zaman çiçek canlanmaya başlayacaktır. Çiçeğinize çok sık olmamak şartıyla uyku döneminde de su verebilirsiniz.

Oylayın post

Yorum yapın