Lila Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Lila Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde renkli ev dekorasyon fikirleri daha ön planda olmaktadır. Yeni ev dizayn edecek kişiler canlı renkler kullanmaktan yanadır. Bu canlı renkler arasında olan lila rengi ev dekorasyon fikirleri dinamik ve aynı zamanda sakin tonu ile renkli dekorasyon severler için ilk seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Lila rengi daha çok minimal anlamlarda araştırılmaktadır. Yani lila rengini tüm duvarlarda veya tüm mobilyalarda kullanmak yerine daha çok detaylarda kullanmak için araştırmalar yapılmaktadır. Lila rengi her ne kadar enerjisi yüksek bir renk olsa da tüm duvarlarda kullanıldığı zaman ortamı sıkıcı hale getirebilmektedir.

Lila Rengi Nedir?

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Lila rengi mor tonlarından oluşan ancak mora göre daha açık tona sahip olan bir renk türüdür. Çoğu kişi lila rengini enerjisi yüksek olduğundan tercih etmektedir. Açık ve yumuşak renk tonuna sahip olan lila, ev dekorasyonlarında da zaman zaman tercih edilen renkler arasında görülmektedir.

Ancak daha çok detaylarda veya dar alanlarda tercih edilmesi gereken bir renktir. Doğru renkler ile kombine edildiğinde ortama daha hoş bir hava katmaktadır. Lila rengi ile beraber yine aynı şekilde açık renk tonları kullanılabilmektedir. Örneğin beyaz en çok tercih edilen renk uyumlarından bir tanesidir.

Lila Rengi Koltuk Takımı

Pin

Lila rengi daha çok detaylarda kullanılması gereken bir renk türü olduğundan mobilya seçimlerinin bazılarında kullanıldığında ortaya modern sonuçlar çıkarabilecek bir renktir. Aksesuarlarda veya mobilya seçimlerinde tercih edilen lila rengi, renkli dekorasyon sevenlerin en çok tercih ettiği durum haline gelmiştir.

Lila rengi koltuk takımı genellikle açık duvar boyaları kullanıldığında tercih edilen bir mobilya türüdür. Duvar boyasında kullanılan ferah renkler ile birlikte tercih edilen lila rengi koltuk takımları salonun daha canlı ve daha enerjik görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle modern ve aynı zamanda canlı bir dekorasyona sahip olmak isteyen kişiler mobilya seçimlerinde lila rengini kullanmaktan yana olmaktadır.

Lila Rengi Boya

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Lila rengi boya her yerden temin edebileceğiniz yaygın olarak kullanılan bir renk türüdür. Bu rengi kullanmak istediğiniz alanlar yalnızca detaylar olmalıdır. Çünkü yoğun lila kullanımı bulunduğunuz ortamı sıkıcı hale getirebilir. Bunun yerine ufak aksesuarlarda veya mobilyalarda lila tercih etmeniz ortamı daha modern hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Lila rengi ile birlikte kullanacağınız aydınlatmalar da oldukça canlı olmalıdır. Lila renginin kendi enerjisi ile birleşen aydın bir ortam sizin daha iyi hissetmenize yardımcı olacak nitelikler taşıyacaktır.

Lila Rengi Halı

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Duvar boyası seçimlerinde veya mobilya, aksesuar seçimlerinde tercih edilen lila rengi halılarda da kullanılabilen bir renktir. Salonda veya çocuk odası gibi mekanlarda bu renkte tercih edeceğiniz halılar mevcut ortamı daha canlı hale getirecektir.

Lila rengi halı tercih ederken kullanacağınız ortamlardaki renk uyumlarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin duvarda kullanacağınız açık renkler lila halınızı daha modern hale getirebilir. Ayrıca lila halı tercih edecekseniz mutlaka diğer mobilyalarda lila rengini kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü yoğun lila kullanımı ortamı sıkıcı hale getirebilir. Bunun yerine uyumlu renkler kullanarak veya zır renklerden yararlanarak daha modern ortamlar oluşturabilirsiniz.

Lila Rengi Mutfak Dolapları

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Son zamanlarda renkli mutfak dolaplarının kullanımı oldukça artmış durumdadır. Özellikle geniş mutfağa sahip olan bireyler renkleri kullanmaktan yanadır. Mutfağınızda kullanacağınız birçok renk olmakla birlikte en çok tercih edilen renklerden birisi ise lila rengidir.

Lila rengi mutfak dolapları hem görünüş hem de kullanışlılık açısından çoğu kişinin tercih ettiği bir seçenektir. Özellikle açık lila tonları mutfağınızda kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz bir zemin hazırlayabilir.

Pin

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Pin

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Pin

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin

Pin

Lila Rengi Ev Dekorasyon FikirleriPin
En Şık Lila Rengi Koltuk Takımı Modeli

Pin

3/5 - (1 vote)

Yorum yapın