Modern Salon Aksesuarları

Modern salon aksesuarları nelerdir, salonlarda şık bir görüntü için nasıl aksesuarlar tercih edilir? Oturma odası ya da salonlar günümüzde en çok ev içinde vakit geçirilen odalardır. Birçok kez hoş görüntü oluşturması, odaya tarz katması için salonunuza modern aksesuarlar alabilmekteyiz. Bu aksesuarlar genellikle dekoratif olup yalnızca süs amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin, şamdanlar, vazolar, antika ya da renkli tabaklar, seramik ya da cam birçok ürün modern salon aksesuarları arasında yer almaktadır.

Modern Salon AksesuarlarıPinPin

Züccaciye Salon Aksesuarları

Cam ve porselen yapıdaki birçok dekoratif ürün günümüzde züccaciye salon aksesuarı olarak bilinmektedir. Bu aksesuarlar salona şıklık, tarz ve hoş bir renk uyumu sağlayabilmektedir. Hemen her renk seçeneği bulunan züccaciye ürünleri çoğunlukla masa üzerinde, televizyon ünitelerinde ya da farklı konumlarda yer verilmektedir.

Modern Salon AksesuarlarıPinPin

Orta Sehpa Aksesuarları

Orta sehpa aksesuarları arasında en çok vazolar ve çiçeklere rastlanmaktadır. Çiçekler odaya farklı bir hava ve renk katmaktadır. Vazolarda genellikle porselen yapıda olup üzerlerindeki birçok desen ile otantik bir görüntü oluşturur. Vazoların dışında bardaklar ve tepsilerde sıklıkla yer alabilmektedir. Genellikle misafirler için hazır bekletilen bu aksesuarlara mum ya da tütsü gibi ürünlerde eşlik etmektedir. Böylece salonda farklı bir ambiyans oluşturmak mümkün hale gelmektedir. Dekor amaçlı birçok orta sehpa aksesuarları arasında kutularda bulunmaktadır. Vintage bir kutunun masa üzerinde genellikle ikram için yer verilmektedir. Misafirlere tatlı ikramı için tepsiler ve bu kutu içerisindeki ürünler servis edilir.

Modern Salon AksesuarlarıPin

Yemek Odası Konsol Süsleri

Yemek odası konsol süsleri birçok farklı model ve tasarıma uygun şekilde hazırlanmaktadır. Bu konsollar yemek masalarında kullanılan örtü ve diğer ürünlerle uyum içerisinde hazırlanır. Tıpkı modern salon aksesuarları içerisinde olduğu gibi yemek odalarındaki konsollarda da bardaklar, tabaklar, çeşitli mum vb. ürünlere yer verilebilmektedir. Burada konsolların temel amacı dekor işlevi görmesidir. Ayrıca bu konsollarda yemek odasını daha fazla aydınlatmak üzere aynalarda bulunmaktadır. Taşlı ve parlak şamdanlar ya da diğer dekor ürünleri yemek odası konsol süsleri arasında büyük bir renk katarak odaya farklı bir ambiyans oluşturmaktadır.

Galeri

Modern Salon AksesuarlarıPin Modern Salon AksesuarlarıPinPin Modern Salon AksesuarlarıPinPin

Oylayın post

Yorum yapın