Mor Mobilyaya Uygun Duvar Rengi

Mor mobilyaya uygun duvar rengi, son dönemin en popülerlerinden mor mobilyaya uygun duvar rengi hangisidir? Mor renkte ve çeşitli farklı renklerde mobilyalar sıkça kullanılmaktadır. Kullanıcılar hoş renklere sahip mor renkli oturma grupları ve diğer ürünlere uygun bir duvar rengi ararlar. Mor baskın, parlak ve göze çarpan bir renk olduğu için daha sade ve açık tonda renkler tercih edilebilir. Bu renkler genellikle kırık beyaz, krem rengi, açık tondaki griler ve aydınlatıcı farklı duvar renkleri seçilebilir.

Mor Mobilyaya Uygun Duvar RengiPin

Bu tip renkler mor renkli mobilyanın tonuna bağlı olarak değişmektedir. Açık tonlarda lila ve mürdüm tonundaki koltuk takımları ile biraz koyu renkler tercih edilebilirken, koyu renkli patlıcan moru gibi renklerde açık renkler özellikle beyaz tonları duvar renkleri için etkili olabilmektedir.

Mor Mobilyaya Uygun Duvar RengiPin

Dekorasyonda Mor ile Uyumlu Renkler

Dekorasyonda mor renk, mor koltuk takımları ile önerilmez. Olabildiğince duvarda olduğu gibi açık renkleri tercih etmekte fayda vardır. Halı ve duvar renkleri birbirine yakın renkler olmalıdır. Ortamı daha aydınlık ve ferah göstermek için beyaz ağırlıklı aksesuarlar tercih edilebilir. Eğer minimal bir ev yapınız barsa dekorasyonda mor ile uyumlu renkler için ahşap renkler tercih edilebilir. Ancak ahşap ve mor renkleri tercih ediyorsanız ortam aydınlatması ve odanın güneş alıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

Mor Mobilyaya Uygun Duvar RengiPinPin

Oturma odasında mor koltuk kombinleri için duvarlarda açık renkli tablolar ve aynaya yer verebilirsiniz. Ayna bulunan oturma odasında ışık yansımaları ve aydınlanma artacaktır. Eğer Amerikan mutfak tarzında bir eviniz varsa mutfak kısmında dolapları beyaz ya da krem, mutfak dolap arası fayanslarını da koyu tonlarda seçebilirsiniz. Mor ile uyumlu renkler oluşturulması için çok fazla parlak ve açık renkli dekorasyon tercih edilmemelidir.

Mor Mobilyaya Uygun Duvar RengiPinPin

Çünkü mor rengi sadece koltuklarda bulundurmak oda içerisinde sadece tek renkli bir köşeye neden olur. Bu sebeple farklı renklerde aksesuarlar, masa ve sandalye seçilebilir. Koyu mor koltuk takımı olan kullanıcılar evin güneş almasına bağlı olarak koyu duvar boyası da tercih edebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken tercih edilen rengin koltuk grubunu çok fazla bastırmamasıdır.

Galeri

Mor Mobilyaya Uygun Duvar RengiPinPin Mor Mobilyaya Uygun Duvar RengiPinPin

Oylayın post

Yorum yapın