Müstakil Ev Maliyeti

Müstakil Ev Maliyeti / Günümüzde nüfusun artması ile birlikte yoğun bir şehir hayatı hakim olmuştur. Kişiler artık küçük apartman dairelerinde yaşamaya başlamıştır. Bütün bu yaşamdan sıyrılarak, doğa içerisinde bir hayat sürmek isteyen kişiler müstakil ev yaptırmayı düşünürler. Ancak müstakil ev maliyeti kişileri düşündürmektedir. Müstakil evler her bütçeye uygun yapılabilmektedir, bu nedenle oldukça geniş bir fiyat aralığı mevcuttur.

Müstakil Ev MaliyetiPin

Doğru bir bütçe planlaması ile birlikte ev yaptırmak kolay olacaktır. Müstakil ev dendiğinde yalnızca villa düşünülmemesi gereklidir. Taş evler de müstakil evlerdir ve villalara göre daha uygun fiyatlı olacaktır. Ev yapılırken istekler ve ihtiyaçlar ele alınarak bir maliyet hesabı oluşturulabilir. Profesyonel bir destek ile kolay bir bütçe dengelemesi sağlanacaktır.

Müstakil Ev MaliyetiPin

Betonarme Ev Maliyeti

Prefabrik ev maliyeti betonarme ev maliyeti ile kıyasla daha uygun olduğu için tercih edilebilmektedir. Malzemeye göre evin maliyeti değişmektedir, bu fiyat farkı her metrekare üzerinden değerlendirilir. Beton ev masrafı, eğer ev şehir merkezinde ise daha fazla olacaktır. Büyük şehirlerde metrekare başına ortalama 750 TL fiyat biçilir.

Müstakil Ev MaliyetiPin

Küçük şehirlerde ve diğer yaşam alanlarında metrekareye düşen maliyet ortalama 500 TL’dir. Betonarme bir ev yaptırmak isteyen kişiler, 100-120 metrekare bir ev için 65 bin TL arsa maliyeti ile karşılaşırlar. Evin içerisinde kullanılan malzemeye göre bu maliyet 190 bin TL ve üstü olabilir. Malzemelerin kalitesi farklıdır ve her kaliteye göre başka bir fiyat belirlenir.

Müstakil Ev MaliyetiPin

Ahşap Müstakil Ev

Ev yaptırırken ahşap müstakil ev modelini de tercih edebilirsiniz. Ahşap malzemesinden dolayı bu evler daha az bir maliyet ile tamamlanabilmektedir. Ahşabın hangi ağaçtan elde edildiğine bağlı olarak bu evlerde de maliyet farkı meydana gelecektir.

Müstakil Ev MaliyetiPin

100 metrekare bir ahşap ev yaptırmak isterseniz ortalama 130 bin TL ile 150 bin TL arasında bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Ancak ahşabınızı en kaliteli ağaçtan tercih ederseniz ve yalıtımlarınızı kusursuz bir şekilde yaptırmak isterseniz 190 bin TL bütçe ile ev yaptırabilirsiniz. Evin içerisinde kullanılacak tasarımlar ve diğer malzemeler bu fiyatta etkili olacaktır. Profesyonel bir destek alarak kusursuz bir planlama yapabilirsiniz.

Galeri

Müstakil Ev MaliyetiPin Müstakil Ev MaliyetiPin Müstakil Ev MaliyetiPin

Oylayın post

Yorum yapın