Mutfak Dolabı Boyama

Mutfak Dolabı Boyama
Mutfak dolabı boyama, mutfaklar evde en çok vakit geçirilen alanlardan birisi ve oluşturulan tasarımlar uzun süreli kullanılmakta. Buna bağlı olarak evde değişikliğe gidilmek istendiğinde ilk iş; mutfak dolabı boyama yorumları...

Mutfak dolabı boyama, mutfaklar evde en çok vakit geçirilen alanlardan birisi ve oluşturulan tasarımlar uzun süreli kullanılmakta. Buna bağlı olarak evde değişikliğe gidilmek istendiğinde ilk iş; mutfak dolabı boyama yorumları ve benzeri alanda yapılmış işleri araştırarak renkleri incelemek olur.

Mutfak Dolabı Boyama

Mutfak dolaplarının boyanması hem geniş çaplı bir renk değişimi nedeniyle yenilik yaratacak hem de alana bambaşka bir hava katacaktır. Mutfak dekorasyonu açısından yenilik yapmanın en pratik ve aynı zamanda hesapla yollarından birisi olan dolap boyama işleminin ayrıntıları aslında oldukça basit bir nokta. Peki mutfak dolabı boyama işlemi nasıl yapılmalıdır? Aşağıda konunun ayrıntılarını açıklıyor olacağız:

Mutfak Dolabı Boyama

İlk olarak elbette dolap kapaklarının üzerinde yer alan kulp gibi aksesuarların çıkartılması gerekir. Bu sayede    ürünlerin boya yapıldığı esnada zarar görmesi engellenir. Aynı zamanda boyama işlemi çok daha pratik hale gelir.

  • Daha sonra dolap kapaklarında yer alan lekelerin ve tozların tamamen alınması gerekir. Deterjan kullanımı uygun olacaktır. Ancak deterjanın nemli bir bez aracılığıyla durulanması ve dolapların ardından kuru bir bez ile silinmesi gerekir.

Mutfak Dolabı Boyama

  • Alanın tamamen kuru ve temiz olduğundan emin olunduktan sonra, menteşe cam gibi alanların zarar görmemesi için maskeleme bandıdan faydalanılabilir. Maskeleme bantları boya sırasında taşmaları engellemek için kullanılır ve boya bittikten sonra kolaylıkla sorunsuz bir biçimde çıkar.
  • Sunta mutfak dolabı boyama başta olmak üzere pek çok materyalde bu uygulama rahatlıkla denenebilir. Bununla birlikte mutfak dolaplarının görünür kısımlarında delik ya da hasar gibi unsurlar varsa macun ve alçı ile kapatılarak daha temiz bir görüntü elde edilebilir. Üst kısmındaki pürüzlerin oluşmaması için kağıt zımpara ile geçilir.

Mutfak Dolabı Boyama

  • Pürüzsüz hale gelmiş olan yüzeye öncelikle astar boya sürülür. Astar tamamen kuruduktan sonra kağıt zımpara aracılığıyla tekrar zımpara yapılır.
  • Daha sonra ilk kat istenilen renk boya uygulanır. Net bir renk elde etmek için boyanın iki kez uygulanması tavsiye edilir. Fakat ilk kat vurulan boya tamamen kurulmalıdır.

Mutfak Dolabı Boyama

Yukarıda sayılan adımları uygulandığı takdirde mutfak dolapları boyama işlemi kolaylıkla tamamlanır. Mutfak dolabı boyama fiyatları kullanılacak alana göre değişiklik gösterir.

Galeri

Mutfak Dolabı Boyama Mutfak Dolabı Boyama

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.