Oda Bölme Fikirleri

Oda Bölme Fikirleri evdeki alanlarını kullanışlı hale getirmek isteyenlerin araştırdığı konuların başında gelmektedir. Eğer odanızdaki her köşeyi daha verimli kullanmak istiyorsanız, ekstra duvarlara ihtiyaç duymadan masrafsız şekilde bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Pratik oda bölme yöntemleri, çok para harcamadan yeni bir alan oluşturmanızı sağlayacaktır. Üstelik bu iş için elinizdeki malzemeleri kullanabilir ya da yapı marketlerden edinebileceğiniz birkaç basit malzeme edinebilirsiniz.

Evinizdeki odayı daha küçük parçalara ayırmak ya da küçük odanızdaki işlevselliği arttırmak istiyorsanız, birkaç basit yöntem kullanarak odanızda yeni bir dinlenme alanı, çalışma alanı, kitap okuma alanı gibi bölmeler oluşturabilirsiniz.

Oda Bölme Panelleri

Oda Bölme FikirleriPin

Oda bölme panelleri, istediğiniz odada rahatlıkla kullanabileceğiniz ve çoğunlukla monte gerektirmeyen ürünlerdir. Pek çok farklı büyüklükte üretilen paneller ile kendinize özel bir alan yaratabilmeniz mümkündür. Ancak eğer paneli tavana çok yakın boyutlarda alırsanız, ışık yetersizliği meydana gelebilir ve oluşturduğunuz alan istediğiniz gibi olmayabilir. Bu nedenle tavan ile arasında mesafe olacak panelleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

Oda Bölme FikirleriPin

Oda bölme panellerini evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu iş için pek çok farklı materyal kullanabilmeniz mümkündür. Meyve kasaları, kitaplık, dekoratif raf, tavandan asılabilen saksılar gibi sayısız ürün ile panel yapabilir ve evinize dekoratif bir hava katarken kendi alanınızı oluşturabilirsiniz. Meyve kasalarını dik ya da yan şekillerde birbirine monte ederek panel elde edebilir ve bu paneli raf olarak da kullanabilirsiniz.

Japon Perde İle Oda Bölme

En ucuz duvar bölme yöntemleri ile ilgili araştırma yapan bireyler, Japon perde modelleri alarak rahatlıkla odalarında farklı bir alan yaratabilir. Eğer odanızda kendinize özel bir alan yaratmak istiyorsanız, Japon perdeleri deneyebilirsiniz. Japon perdeler, dekoratif bir seçenek olmanın yanı sıra iyi bir separatör görevi görmektedir. Evinizin dekorasyonuna uygun şekilde bir perde seçerseniz, evinizdeki bütünlük bozulmayacaktır.

Pratik oda bölme fikirleri arayanlar, az maliyetle istedikleri sonuca ulaşabilir. Zira yeni bir suvar ördürmek hem maliyet hem de kullanış açısından sizi zorlayabilir. Bu nedenle evdeki eşyaları kullanarak ya da uygun fiyatlı separatör edinerek farklı kullanım alanları oluşturabilirsiniz.

Oda Bölme FikirleriPin

Oda Bölme FikirleriPin

Oda Bölme FikirleriPin

Oda Bölme FikirleriPin

Pin

Oda Bölme FikirleriPin

Pin

Pin

Pin

Oda Bölme FikirleriPin

Pin

Oda Bölme FikirleriPin

Oda Bölme FikirleriPin

Pin

Oda Bölme FikirleriPin

Pin

Oylayın post

Yorum yapın

3