Origami İle Tuzluk Yapımı

. Bu nedenle küçük yaştaki çocuklara öğretilebilecek uğraşlardan birisidir. Çocukların hayal gücünü destekler ve el becerisine yardımcı olur. Evde vakit geçirilen zamanlar içerisinde bir uğraş edinmek oldukça önemli bir unsur olmuştur. Origami de evde vakit geçirmek için edinilebilecek en iyi hobilerden birisidir.

Origami İle Tuzluk YapımıPin

Bölümlendirin

Tuzluk yapmaya başladığınız zaman öncelikle bölümlerini belirlemeniz gereklidir. Herhangi bir a4 kağıdı alın ve kare biçimine getirin. Ardından kareyi ortadan iki katlayın ve diğer kareleri de çizin. Kağıdın içerisi eşit üçgenler haline gelecek biçimde yatay ve dikey kareler çizin.

Origami İle Tuzluk YapımıPin

Tuzluk Cevaplarını Yazın

Tuzlukların içerisinde toplamda on altı farklı cevabın yer alması gereklidir. Belirlediğiniz konuya göre tuzluk cevaplarını yazın. Mesela film ismi ya da sorulacak bir soruyu bu alana yazabilirsiniz. Her yazdığınız yazıya 1 ile 16 arasında sayılar verin. Bu şekilde bölümlendirdiğinizde cevaplarınızı daha net bir şekilde görüntüleyebileceksiniz.

Origami İle Tuzluk YapımıPin

Tuzluğu Renklendirin

İçerisine cevaplarını yazdığınız tuzluğu boyamaya başlayın. Ancak elinizde tuttuğunuzda 8 farklı bölüm gözükecektir. Bu nedenle boyarken 8 tane renk seçmeniz gereklidir. Belirlediğiniz renkleri üçgenler tamamen dolacak şekilde doldurun.

Origami İle Tuzluk YapımıPin

Tuzluğa Şeklini Verin

Boyama işlemi tamamlandıktan sonra tuzluğa şekil vermek oldukça kolaydır. Üçgenler iç alana denk gelecek şekilde katlayın. Üçgenleri ortada buluşturun ve hizalarını eşit ayarlayın. Tuzluk yapımına başlarken çizim yaptığınız çizgiler şekil vermenizi daha da kolaylaştıracaktır.

Kağıdı ters tutun ve bu kısımdan da köşelerden içeri doğru katlayın. Ortada yer alan kareyi seçtiğiniz bir yöne doğru katlayın. Ardından bu işlemi diğer bütün yollar için gerçekleştirin. Son olacak köşelerden bastırdığınızda tuzluğun son şekli verilecektir.

Origami İle Tuzluk YapımıPin

Tuzluk Oyunu

Tuzluk oyunu eski yıllardan beri çocukların oynadığı bir oyundur. Çocuğa bir sayı seçmesi söylenir ve seçtiği sayıya göre tuzluk açıp kapatılır. Söylenilen sayıya göre tuzluktan belirli bir bölüm açılır. Çocuktan herhangi bir renk seçmesi istenir ve rengin içerisindeki cevap okunur. Buna göre belirlenen aktivite yapılır.

Galeri

Origami İle Tuzluk YapımıPin Origami İle Tuzluk YapımıPin

Oylayın post

Yorum yapın