Osmanlı Gergi Tavan Alternatifleri

Osmanlı gergi tavan alternatifleri, eski zamanları evinde yaşatmak isteyen kişiler tarafından dikkat çekiyor. Son yıllarda gergi tavan modelleri oldukça fazla dikkat çekmektedir. Osmanlı modelleri ise oldukça popüler olarak yer alır. Gergi tavan, belirlenen bir modelin altına aydınlatma kaplaması ile meydana gelmektedir. Bu dekorasyonda tavandaki model ön plana çıkartılır ve dekorasyon tamamlanır.

Osmanlı Gergi Tavan AlternatifleriPinPin

Osmanlı dönemine ait olan modeller ise oldukça fazla ilgi görmektedir.  Osmanlı gergi tavan alternatifleri Yüzlerce farklı model ile Osmanlı dönemine ait dokunuşlar yapmak mümkündür. Özellikle evinde eskiye ait izler taşıyan kişiler bu modellere ilgi duyarlar. Kişiler isterlerse hazır modellerden seçebilirler. Tercihe bağlı olarak özel tasarım tavan modelleri de yapılabilmektedir.

Osmanlı Gergi Tavan AlternatifleriPin

Gergi Tavan Model Özellikleri

Gergi tavan model özellikleri ile oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle kişiler hemen hemen birçok evde bu modellere rastlamak mümkündür. Tavan modellerinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

  • Uzun yıllar boyunca kullanıma uygundur, hiçbir şekilde bozulma gerçekleşmez. Çatlama ya da renk solması gibi sorunlar ortaya çıkmaz.
  • Toz ve leke tutmama özelliğine sahiptir, bu nedenle oldukça kolay temizlenir. Herhangi bir özel bakım gerektirmez.
  • Yangın durumlarında alev almazlar ve tamamen güvenilir bir konumda olurlar.
  • Yalnızca dekorasyon için değil, aydınlatma amacı ile de kullanılmaktadır.
  • Sudan etkilenmez, bu nedenle 10 yıldan uzun bir süre kullanıma uygundur.
  • Yapımında esnek madde kullanılır ve yırtılma meydana gelmez.

Osmanlı Gergi Tavan AlternatifleriPin

Gergi Tavan Modelleri

 Gergi tavan modelleri yalnızca oturma odasında kullanılmamaktadır. Osmanlı gergi tavan alternatifleri Antre, yatak odası, banyo ve mutfak gibi birçok farklı alanda da kullanılabilir. Her odaya uygun olarak özel ölçülerde üretilir. Bu nedenle kişiler kendilerine özel bir model beğenebilir ve istedikleri ölçülerde yaptırabilirler. Son yıllarda en çok rağbet gören modellerden birisi ise Osmanlı tuğrasıdır. Bu model ile kişiler eski şıklığı yakalamak isterler.

Osmanlı Gergi Tavan AlternatifleriPin

Osmanlı tuğrası modellerinde kişiler genel olarak altın renklerine ağırlık verirler. Bu sayede odada ağır bir hava yakalarlar. Koltuk ve diğer mobilya seçimlerinde de tavan ile uyumlu seçim yapılması gereklidir. Bu sayede odada hem modern hem de şık bir hava yakalamak oldukça kolaydır.

Galeri

Osmanlı Gergi Tavan AlternatifleriPin Osmanlı Gergi Tavan AlternatifleriPinPin

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın