Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

Oturma Odası Dekorasyon Önerileri/ Kişilerin evde dekorasyon yaparken en önemsediği alanlardan birisi de oturma odasıdır. Misafirlerin ağırlandığı ve ev halkının zaman geçirdiği bu alan oldukça önemlidir. Oturma odası dekorasyon önerileri ile kişiler şık ve keyifli odalar elde edebilirler. Tamamen konforun ön planda olacağı bu alanda mobilyalar da buna göre tercih edilmelidir.

Oturma Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Farklı dekorasyon örnekleri mevcuttur ve kişiler her örnekten birkaç detayı beğenebilirler. Ancak farklı detayların bir araya getirilmesi sanıldığı kadar güzel sonuçlar vermeyecektir. Bu nedenle kişiler mobilya seçerken uyuma da özen göstermelidir. Eşyalar arasındaki uyum oturma odası dekorasyonunda ön plana çıkan renk ve modellere de bağlıdır. Mobilyalar bir arada hayal edilmeli ve buna bağlı olarak bir araya getirilmelidir.

Oturma Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

İskandinav Oturma Odası Dekorasyonu

İskandinav oturma odası dekorasyonu tercih eden kişiler genel olarak ahşap malzemeler tercih ederler. İskandinav dekorasyonda ön plana çıkan renkler bej, krem ve beyazdır. Bu renkler ahşap malzemeler ile tamamlanır ve bütünlük elde edilir. Sade bir dekorasyon tercih edenler için ideal bir tarzdır. Son zamanlarda bu tarzın popüler olması nedeni ile mobilya bulmak da oldukça kolaydır. Kişiler beyaz sade mobilyalar ile ahşap malzemeleri birleştirebilirler.

Oturma Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Marangoza direkt olarak yaptırılabilecek mobilyalar oldukça uygun fiyatlı olacaktır. İskandinav tarzda yeşillik kullanımı da büyük önem taşır. Çiçeksiz büyük yeşil bitkiler ile odanın dekorasyonu tamamlanabilir.

Oturma Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Zıt Renklerin Uyumu

Eğer pozitif enerjinin hakim olduğu hareketli bir ortam elde etmek istiyorsanız canlı renkler tercih edebilirsiniz. Zıt renklerin uyumu kişiler tarafından her zaman beğenilmektedir. Zıt renkleri mobilya ve aksesuarlarda bir arada kullanmak iddialı bir oda elde etmeye yardımcı olacaktır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken renklerin dengesidir.

Oturma Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Eğer mobilyalar sade tercih edilmiş ise aksesuarlar canlı renkler kullanılabilir. Tam tersi olarak mobilyalar canlı renklerden tercih edilir ise aksesuarlar sade kullanılabilir. Bu sayede oda içerisinde bir bütünlük sağlanmış olur. Sarı – mor, lila – yeşil gibi renklerin bir arada kullanımı oturma odasına hareketlilik katacaktır. Dekorasyonda seçilen renk kişilerin zevkine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Galeri

Oturma Odası Dekorasyon ÖnerileriPin Oturma Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın