Oturma Odası Önerileri

Oturma Odası Önerileri/ Oturma odası birçok kişi için evin en önemli yeridir. Bu nedenle kişiler evin bu alanını dekore ederken oldukça zahmet çekerler. Oturma odası önerileri ile birlikte kişiler modern, klasik ya da retro olarak sevdikleri tarzı ortaya çıkartabilirler. Dekorasyon yapılmaya başlamadan önce kişilerin belirli bir tarz oluşturması gereklidir. Aksi takdirde odada karışıklık meydana gelir ve göz yorulabilir.

Oturma Odası ÖnerileriPin

Kişiler dekorasyon yapmaya başlamadan önce odanın şeklini ele almalıdır. Oda şekline ve boyutlarına bağlı olarak dekore edilmelidir. Tavanın alçaklığı ve odanın baktığı cephe de dekorasyonda önemli bir yer alır. Bütün bu koşullar ele alınmalı ve zevk de ele alınarak bir dekorasyon oluşturulmalıdır.

Oturma Odası ÖnerileriPin

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük oturma odası dekorasyonu yapılırken odayı boğmamak oldukça önemlidir. Oda küçük olduğu için her alanın verimli olarak kullanılması gereklidir. Büyük aksesuarlar ile oda doldurulmamalı ve küçültülmemelidir. Dekorasyon için genel olarak küçük ama etkili eşyalar tercih edilebilir. Bu aksesuarlar duvarda kullanılabilir ve zeminde yer kaplaması önlenebilir.

Oturma Odası ÖnerileriPin

Küçük odalar için bazalı koltuklar ve katlanabilir masalar oldukça kullanışlı olacaktır. Orta sehpalar kullanışlı olur ise odadan büyük bir alan verimliliği elde edilebilir. Kişiler aksesuar kullanırken dört tarafa da tablo asmamalıdır. Bu odayı küçültür ve istenilen görünümden uzaklaşılmasını sağlar. Bunun yerine ayna kullanılarak odaya genişlik katılabilir.

Oturma Odası ÖnerileriPin

Büyük Oturma Odası Dekorasyonu

Büyük oturma odası dekorasyonu yaparken, küçük odaların aksine büyük eşyalar tercih edilebilir. Küçük ve çok sayıda aksesuar kullanılması odanın göz yormasına neden olabilir. Bunun yerine büyük ve az sayıda dekoratif ürünlerle istenilen görünüm elde edilebilir. Heykel ya da biblolarla zeminde dekorasyon sağlanabilir. Zeminde yer alan eşyalar odanın boş durmasını önlemeye yarayacaktır.

Oturma Odası ÖnerileriPin

Eğer büyük bir oda için dekorasyon yapılıyor ise merkez noktası belirlenmelidir. Eşyalar belirli bir merkez etrafına konumlandırılmalıdır. Duvarla eşyalar arasında belirli bir boşluk bırakılması, odanın boş görünmesini engeller. Bu yöntemle ferah ve geniş bir oturma odası elde etmek mümkündür. L koltuk ya da oturma grubu zevke bağlı olarak tercih edilebilir.

Galeri

Oturma Odası ÖnerileriPin Oturma Odası ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın

1