Pastane Dükkan Dekorasyon

Pastane dükkan dekorasyon, pek çok farklı şekilde yapılabilen dekorasyon türlerinden biridir. Yeni bir pastane açacak olan veya mevcut pastanesini yenilemek isteyen bireyler, bu dekorasyonun nasıl yapılması gerektiği konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu noktada pastane dekorasyonunun pek çok farklı şekilde olabileceği ve bu dekorasyonun ne şekilde olduğu pastanenin hitap ettiği kitleye bağlıdır. Pastane dekorasyonu yaparken hitap ettiğiniz kitle fark etmeksizin mutlaka bazı unsurlara özen göstermeniz gerekmektedir. Bu unsurlardan en önemli olanı ise pastanenin camlı raf bölmesidir. Bu bölme mutlaka ihtişamlı olmalı ve pastanenizde satılan ürünleri ön plana çıkartmalıdır. Yani, raflar müşterilerin ilgisini çekmeli ve bir albeni yaratmalıdır.

Pastane Dükkan DekorasyonPin

Pastane Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Pastane dekorasyonu yapmak isteyenler, pastane dekorasyonu nasıl olmalı diye düşünmelidir. Pastanenin duvar kağıdı, masa ve sandalyeleri, tablolar, dekoratif ürünler ve bu gibi genel unsurlar, hitap ettiğiniz kitleye uygunluk göstermelidir. Örneğin hitap ettiğiniz kitle genç kesimse, daha renkli ve canlı dekorasyonlar yapmalı ve gençlere daha çok hitap etmelisiniz. Pastanenizde sadelikten yanaysanız ve çalışan kesime hitap ediyorsanız, daha doğal ve sade renkler kullanabilir ve insanların pastanenize gelme amacını vurgulayacak unsurlar kullanmalısınız. Zira yetişkinler ve çalışanlar çok renkli dekorasyonlar yerine sade ve şıklıktan hoşlanmaktadır. Bu ve bu gibi basit hususlara dikkat ederseniz, pastanenizi hayal ettiğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Pastane Dükkan DekorasyonPin

Pastane Duvar Kağıtları

Pastanelerde en olmazsa olmaz dekoratif ürünlerden biri de pastane duvar kağıtları olmaktadır. Günümüzde hemen hemen her pastanenin geniş bir duvarı, duvar kağıtlarıyla kaplıdır ve bu duvar kağıtlarının pek çok farklı modeli bulunmaktadır. Pek çok farklı duvar kağıdı imalatçı firmadan erişebileceğiniz bu duvar kağıdı modelleri, konseptinize göre de tasarlanabilmektedir.

Pastane Dükkan DekorasyonPinPin

Pastanelerde kullanılan duvar kağıtlarını pek çok seçeneği olsa da, en çok tercih edilen duvar kağıdı modelleri düz bir zeminin üzerine tatlı fotoğraflarının baskılı olduğu modellerdir. Ancak daha sade bir tasarımdan hoşlanıyorsanız, kahve ve motto yazılarından oluşan duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gerekir ki, pastanenin boğucu görünmemesi için yalnızca tek bir duvarda kağıt kullanılmalıdır.

Galeri

Pastane Dükkan DekorasyonPinPin Pastane Dükkan DekorasyonPin

Oylayın post

Yorum yapın