Patates Soğan Sepeti

Patates soğan sepeti, olarak da bilinen patates soğan sepetleri; son yıllarda kullanımı yaygın olan ürünlerden. Eskiden daha geniş çaplı yapılan soğan patates alışverişleri kilo bazında değerlendirmeye başlayınca; sepetlere evrildi. Daha önceleri çuvallarla alınan ve onlarda muhafaza edilen bu ürünler şimdi metal, ahşap ya da plastik gibi özel patates soğan sepetlerinde saklanmaktadır. Patates ve soğan buzdolabında saklanmayan ve doğru koşullarda saklandığı takdirde dayanıklı olarak uzun müddet kullanılabilen yiyeceklerin başında gelir. Bununla birlikte; her iki ürün içinde güneşte tutulması tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle ağzı açık kaplar yerine kapaklı sepet tarzı ürünlerin kullanımı gerekir.

Patates Soğan SepetiPin

Soğan ve patates Her ikisi de güneşte kalmaya uygun sebzeler değildir. Buna ek olarak; patates güneşte kaldığı takdirde; içinde kanserojen maddeler üretici ve zararlı hale geldiği bilinmektedir. Bu tarz ayrıntılara dikkat etmek oldukça önemlidir.

Patates Soğan SepetiPinPin

Ahşap Patates Soğanlık

Ahşap patates soğanlık ile birlikte çok çeşitli malzemelerden üretilmiş patates soğan sepeti bulmak mümkündür. Ahşap malzeme gereği sağlıklı olduğu için ve içindeki ürünü iyi şekilde muhafaza ettiğinden dolayı sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra hasır sepetlerin kullanımı da patates soğan için ideal bir saklama alanı sunar. Aynı zamanda bulunduğu alanda oldukça şık bir görüntü oluşturur.

Patates Soğan SepetiPin

Yukarıdaki malzemelere ek olarak metal ve plastik ürünlerde satışı yoğun olan malzemelerdir. Ancak plastik gibi yapay ürünler yerine daha doğal olan diğer seçenekler tercih edilebilir. Elbette kullanılan malzemeye göre fiyat farkı oluşabilmektedir. Ama tek seferde alınan ve uzun vadeli kullanılabilen bu ürünlerin bir kez kaliteli alınması daha sonra uğraşılmaması adına faydalı olacaktır.

Patates Soğan SepetiPinPin

Metal Patates Soğan Sepeti

Metal patates soğan sepeti kullananlar ya da diğer malzemelerden olan sepetleri kullananların yorumları ile kolaylıkla bir tercih yapılabilir. Mutfak tasarımına en uygun olacak şekilde bir ürün tercihi yapmak oldukça rahattır. Çünkü bu alanda satılan çok sayıda patates soğan sepeti çeşidi bulunmaktadır. Soğan patateslikler genelde ikili olmakla birlikte ihtiyaca göre üçlü tasarımları da sahip olmaktadır. Kullanım alanına bağlı olarak istenilen özellikteki ürün tercih edilebilir.

 

Oylayın post

Yorum yapın