Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ?

Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ? Pimapen bantları, üretilen pencere kasalarının işlem sırasında zarara uğramaması için takılan güçlü yapışkanlardır. Bu yapışkanlar sayesinde cam kasası, evlere takılırken deforme olmaz. Ancak bu bantlar, ustalar tarafından çıkartılmamakta ve evin görünümünü bozmaktadır. Bu nedenle insanlar “Pimapen bantları nasıl çıkar ?” sorusuna bir cevap aramaktadır. Evdeki malzemeler ile penceredeki yapışkan yüzeyi çıkartmak mümkündür.

Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü

Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ?Pin

Pürteks PVC pimapen bant sökücü, pencere kasalarındaki yapışkan kısımların çıkartılması için özel üretilmiş bir üründür. Kimyasal içerikli olan bu ürünü pencere kasanıza tamamen sürüp 10 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır. Bant sökücüyü fırça yardımıyla kolayca sürebilirsiniz. Kimyasal olan bu maddeyi cildinize değirmekten kaçınmanız tavsiye edilmektedir. Pimapen bant sökücü, kısa bir süre içerisinde bant tabakasının kabarmasını sağlayacaktır. Süre dolduktan sonra pimapen bandının bir kenarından tutup çekmeniz yeterlidir. Bu madde sayesinde pencere kasasının üzerinde yapışkan his de kalmayacaktır.

Saç Kurutma Makinesi

Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ?Pin

Pencereye yapışmış olan bantları çıkarmak istiyorsanız, her evde bulunan saç kurutma makinelerinden yardım alabilirsiniz. Fön makinenizi en yüksek ısıya getirmeniz ve bant olan pencere kenarlarının üzerinde gezdirmeniz gerekmektedir. Bu işlem için sıcak hava üfleyen diğer nalbur malzemelerini de kullanabilirsiniz.

Pencere bantlarına tutulacak sıcak hava, kurumuş olan bant yapışkanını eriterek yüzeyin kaygan olmasını sağlayacaktır. Bu sayede tek hamlede yüzeydeki pimapen bandını çıkartabilirsiniz. Bu aşamada tek dikkat etmeniz gereken husus, saç kurutma makinesini pencere kasasına dibine tutmamanız ve fön makinesini sürekli gezdirmenizdir. Aksi halde pencereniz hasar görebilir.

Bulaşık Süngeri

Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ?Pin

Penceredeki yapışkan kağıt nasıl çıkar sorusuna cevap arayan bireyler, bulaşık süngerinden yardım alabilmektedir.   Zira yapışkan yüzeyin ufalanana kadar sürtülmesi gerekmektedir. Bu işlem yerine kazıma aletlerini de kullanarak da bantları sökebilmeniz mümkündür. Ancak kazıma aletleri keskin olduğu için dikkatli kazımanız ve yüzeyi çizmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Ahşap dükkan dekorasyonu hakkında bilgilere göz gezdirebilirsiniz.

Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ?Pin

Pin

Pin

Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ?Pin

Pin

Pin

Pimapen Bantları Nasıl Çıkar ?

En ekonomik bant sökme aracı olarak kullanılabilen bulaşık süngeri, yüzeye zarar vermeden bandın çıkmasını sağlayacaktır. Ancak bilinmesi gerekir ki, bulaşık süngeri oldukça zahmetlidir. Zira yüzeyi iyice ovalamanız gerekecektir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın