Resimli Banyo Fayans Modelleri

Resimli banyo fayans modelleri sayesinde banyolarınızın kullanışlılığını artırabilirsiniz. Banyolarda yer alan fayansların modelleri, renkleri dekorasyon açısından çok önemlidir. Özellikle banyoların kullanışlılığını artıran önemli etkenlerden bir tanesinin fayanslar olduğunu söyleyebiliriz. Banyo; bir evin olmazsa olmaz alanlarındandır. O yüzden bu alanda dekorasyon yapılırken bazı noktalara çok dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle banyo dekorasyonunda fayanslar önemli rol oynuyor. En kullanışlı banyo fayansları; kolay temizlenebilir ve şık tasarıma sahip olması gerekiyor. 2021 fayans modelleri; kırmızı, siyah, mavi, beyaz renklerden oluşmaktadır. Banyo fayans modelleri, resimli şekilde farklı özellikli malzemelerden üretiliyor. Resimli banyo fayans modelleri; sade, geleneksel, klasik ve modern şekilde üretilmektedir.

Resimli Banyo Fayans ModelleriPinPin

En Kullanışlı Banyo Fayansları

En kullanışlı banyo fayansları;

  • Kolay temizlenmesi,
  • Banyo büyüklüğü,
  • Tasarımı,
  • Renk çeşitliliği,
  • Görünümü,
  • Mat ve kaymayan
  • Model seçimi vb. unsurlara göre seçilmesi gerekiyor.

Resimli Banyo Fayans ModelleriPinPin

Genellikle son dönemlerde banyolarda; gri ve kemik tonları kullanılmaya başladı. Calacatta adı verilen dekoru kendinden olan seramiklerde banyolarda çok tercih ediliyor. Mat ve kaymayan özelliğe sahip fayanslarda banyolarda kullanışlıdır. Banyoların duvarlarına döşenen fayanslarda da ebatlarına mutlaka dikkat edilmelidir. Birkaç yıldır banyolarda ağırlıklı olarak 30*60 cm. ölçülü fayanslar kullanılıyor. Hem estetik açıdan güzel görünmesi hem de zayiatının az, döşenmesinin de kolay olması sebebiyle 30*60 cm. ebatlarda fayanslar kullanılıyor. Küçük banyolarda; abartısız, sade resimlerin ve desenlerin olduğu fayanslar seçilebilir. Böylelikle banyo, büyük alanmış gibi görünüyor. Büyük banyolardaysa; gösterişli, detaylı resim ve desenler kullanılabilir.

Resimli Banyo Fayans ModelleriPinPin

Yeni Model Banyo Fayans Modelleri

Yeni model banyo fayans modelleri doğal aydınlatmalarla ön plana çıkıyor. Doğal aydınlatmalar; banyo içerisindeki tüm nesneleri ortaya çıkarıyor. Banyonun uygun alanlarına nişler koyarak; süs eşyaları, raflar ve dolaplar için alanlar oluşturabilirsiniz. Bu sayede banyonuz daha zengin görünür. Banyolarda artık sade beyaz tasarımlar demode oldu. Günümüzde banyolarda; mor, mavi, kırmızı gibi canlı renkler kullanılıyor. Ayrıca Osmanlı motifleri gibi gösterişli tasarımlar da çok kullanılıyor. Tam gösterişten uzak, minimal bir tasarım istiyorsanız, gri beyaz banyo fayans modelleri gibi tercih yapabilirsiniz. Küçük banyolarda özellikle minimal tasarımlar kullanarak alanın büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Galeri

Resimli Banyo Fayans ModelleriPinPinResimli Banyo Fayans ModelleriPinPin Resimli Banyo Fayans ModelleriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın