Retro Dekorasyon Önerileri

Retro Dekorasyon Önerileri/ Retro bilinçli bir şekilde geçmiş zamanları evin çeşitli alanlarında yansıtma tarzıdır. Geçmiş yılları taşıyan bu tarzı uygularken bazı detaylara dikkat edilmesi gereklidir. Retro dekorasyon önerileri ile birlikte kişiler istedikleri görünümü elde edebilirler. 1970 ve 1980’li yıllar denildiği zaman akla gelen ilk detay canlı renklerdir. Canlı renkler kullanılarak istenilen dekorasyon yapılabilir.

Pin

Eski Koltuklara Yeniden Döşeme Yapmak

Eski koltuklara yeniden döşeme yapmak dekorasyonda uygulanabilecek adımlardan birisidir. Babaanne – anneanne evindeki eski koltuklar alınarak yeniden döşeme yaptırılabilir. Ahşapları ve modeli eski olan bu mobilyadaki kumaşlar dikkatli seçilmelidir. Canlı, desenli ya da kadife renkli kumaşlar tercih edilmelidir. Bu sayede koltuklar eski tarzı yansıtmaya yardımcı olacaktır.

Pin

Antikacıdan Eşya Alın

Antikacıdan eşya alın ve cilalama yaparak kullanılabilir hale getirin. Retro denildiğinde akla ilk olarak geçmişin yansıtılması gelir. Eskici ya da antikacılardan oldukça az maliyet ile eşya temin edilebilir. Bu eşyalar cilalama ve boyama yöntemi ile yeni bir hale getirilebilir. Bu sayede kişiler istedikleri görünümü az maliyet ile elde edebilirler.

Pin

Pastel Renkler Kullanın

Eski yıllarda ön plana çıkan renkler genel olarak pastel tonlardır. Pastel renkler tercih edilerek mobilyalar daha dikkat çekici bir hale getirilebilir. Canlı ve farklı renklerin bir arada kullanılması retro tarz için vazgeçilmez bir detaydır. Bu nedenle farklı renkler kullanmaktan kaçınmamak gereklidir.

Pin

Doğru Aksesuarlar Tercih Edin

Retro tarz yakalamak için doğru aksesuarlar tercih edin. Kişiler genel olarak büyük mobilyalarda tarza önem verirler. Küçük aksesuarlarda ise bu görünüm yeteri kadar önemsenmez. Ancak kişiler küçük aksesuarlar ile birlikte istedikleri tarza görünümü desteklemelidir. Retro tarzda kullanılan saat, heykel ve objeler de diğer eşyalarla uyumlu bir şekilde seçilmelidir.

Pin

Eski zamanları yansıtan tablo ve çini tabaklar retro tarzı en çok destekleyen detaylardan olacaktır. Özellikle çini tabaklar 1970’li yılları en doğru yansıtan dekoratif ürünler arasındadır. Eğer kişiler duvarda çivi ile eşya kullanmak istemezlerse duvar kağıdını tercih edebilirler. Duvar kağıtlarına çift taraflı bant ile yapıştırma yapmak da basit bir şekilde dekorasyon yapmaya yardımcı olacaktır.

Galeri

Pin Pin

Oylayın post

Yorum yapın