Retro Ev Dekorasyonu

Retro Ev Dekorasyonu/ Retro eski dekorasyon modellerini günümüze uyarlama anlamına gelen tarz demektir. Retro ev dekorasyonu son zamanlarda en çok tercih edilen tarzlar arasında yer alır. Bu tarz uyarlanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu detaylardan en önemlisi kullanılan renklerdir. Renkler her zaman canlı ve parlak olarak tercih edilmelidir.

Retro Ev DekorasyonuPin

Eski zamanlarda kullanılan yoğun desenli eşyalar da dekorasyonda yer alabilir. Retro tarz yaparken kişiler bu tarzda üretilen eşyaları satın alabilirler. Diğer bir alternatif ise eski eşyaları değerlendirmektir. Büyüklerde bulunan eski eşyalar yenilenebilir ve evlerde yerini alabilir. Bu sayede az maliyet ile şık bir dekorasyon elde edilebilir. Eski eşyalar kullanarak dekorasyon yapmak oldukça kolaydır.

Retro Ev DekorasyonuPin

Retro Beyaz Eşyalar

Retro tarzı evinde yansıtmak isteyen kişilerin tercihleri arasında beyaz eşyalar da yer almaktadır. Günümüzde birçok marka retro beyaz eşyalar üretir ve kişilerin istediği tarzda dekorasyon yapmasına imkan sağlar. Retro tarz beyaz eşyalar genellikle geçmiş yıllarda moda olan renklerde üretilir. Bu nedenle kişilerin özellikle renk ve model aramasına gerek kalmaz.

Retro Ev DekorasyonuPin

Eski beyaz eşyaları tamir edip kullanmak da alternatifler arasındadır. 1980 ve 1990’lı yıllardan kalma beyaz eşyalar onarılabilir, kullanışlı hale getirilebilir. Tamir edilen beyaz eşyalar sorunsuz bir şekilde yıllarca kullanılabilir. Bazı beyaz eşyalar yıllar içinde hırpalanmış olabilir. Bu eşyalar için de motoru değiştirmek ve dış kısmını kullanmak yeterli olacaktır.

Retro Ev DekorasyonuPin

Retro Koltuk Takımı

Retro koltuk takımı da tarzı yansıtmak için kullanılabilecek eşyalar arasında yer alır. Oturma odasında retro tarzı yansıtmak isteyen kişiler, büyük mobilyalarda bu tarzı yansıtmalıdır. Günümüzde retro tarzda üretilen koltuk takımlarına rastlamak mümkündür. Ancak bu beyaz eşyalardaki kadar yaygın bir şekilde üretilmemektedir. Bu nedenle kişiler istedikleri deseni ve modeli bulmakta zorlanabilirler.

Retro Ev DekorasyonuPin

Zevkine uygun retro koltuk takımı bulamayan kişiler, mobilyalar üzerinde değişimler gerçekleştirebilirler. Eski tarzlara ait desenlerde ve yapıda kumaş bulmak oldukça kolaydır. Kumaşlar satın alınarak koltuklara yeni bir yüz yaptırılabilir. Bu sayede koltuk takımı istenilen retro görünümde oluşturulabilir. Bu seçimler tamamen kişinin zevkine bağlı olarak değişir.

Galeri

Retro Ev DekorasyonuPin Retro Ev DekorasyonuPin Retro Ev DekorasyonuPin

Oylayın post

Yorum yapın