Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu/ Geçmişe ait izleri evinde yaşatmak isteyen kişilerin tercih ettiği retro tarz oldukça dikkat çekiyor. Retro oturma odası dekorasyonu ile birlikte kişiler özlem duydukları zamanları evlerinde yaşatabiliyorlar. Eğer kişiler retro tarz dekorasyon yapmak istiyor ise eskiyi anımsatan eşyalar kullanmalıdır. Bunun için güncel olarak üretilen eski model eşyalar tercih edilebilir. Antikacılardan eşya temin etmek daha maliyetli olsa bile istenilen görünümü desteklemeye yardımcı olacaktır.

Retro Oturma Odası DekorasyonuPin

Aile bireylerinin akşam saatlerinde birlikte vakit geçirdiği oturma odası dekorasyonu oldukça önemlidir. Bu alan hem pozitif enerji vermeli hem de iletişimi güçlendirmelidir. Bütün aile bireylerinin zevkine hitap edecek biçimde dekore edilebilir ve kişiler için eğlenceli bir ortam haline getirilebilir.

Retro Oturma Odası DekorasyonuPin

Eskitme Eşyalar

Eskitme eşyalar ile birlikte retro tarz elde etmek çok kolaydır. Retro tarz elde etmek az maliyet ile gerçekleştirilebilecek bir dekorasyondur. Eskiyen eşyaları atmak yerine üzerinde değişiklikler yaparak kullanmak, oldukça şık eşyalar elde etmeye yardımcı olur. Eskiyen mobilyalar atılmaz ve üzerinde değişiklikler yapılır ise az maliyet ile dekoratif ürünler elde edilecektir.

Retro Oturma Odası DekorasyonuPin

Eskitme boyalar, su bazlı akrilik boya ve fırça gibi malzemeler ile birlikte eşyalarda istenilen görünüm elde edilir. Kişiler evde birkaç saatlerini ayırarak bu mobilyaları kolaylıkla yapabilirler. Masa, sehpa, sandalye gibi bütün ahşap mobilyalar bu yöntem ile değiştirilebilir. İstenilen renkler ile mobilyalara canlılık katılabilir.

Retro Oturma Odası DekorasyonuPin

Çini Tabaklar

1970’li yılların vazgeçilmez dekoratif ürünleri arasında çini tabaklar yer alır. Eski zamanlarda kullanılan tabaklar temizlenerek kullanışlı hale getirilebilir. Duvarlara asılan bu tabaklar eski zamanlardan bu yana oldukça dikkat çekmiştir. Farklı boyama tekniklerinin de olduğu çini tabaklar ile kişiler kendilerine özgü dekorasyon elde edebilirler.

Retro Oturma Odası DekorasyonuPin

Kadife Mobilyalar

Eski zamanlarda yaygın olarak kullanılan alternatiflerden birisi de kadife mobilyalardır. Oturma odası dekorasyonunda kullanılan örtü ve kumaşların kadife tercih edilmesi, dönemi yansıtmaya yardımcı olacaktır. Retro tarzda ön plana çıkan canlı renkler lacivert, pembe ve yeşildir. Bu renklerde tercih edilen kadife kumaşlar ile birlikte oturma odası mobilyalarında istenilen görünüm elde edilebilir. Küçük dokunuşlarla oturma odasında istenilen tarz yaratılabilir.

Galeri

Retro Oturma Odası DekorasyonuPin Retro Oturma Odası DekorasyonuPin Retro Oturma Odası DekorasyonuPin

Oylayın post

Yorum yapın

2