Retro Yatak Odası Önerileri

Retro Yatak Odası Önerileri/ Eski yılların parlak renkleri ile birlikte retro tarz yakalamak mümkündür. Retro yatak odası önerileri içerisinde genel olarak canlı renkler hakimdir. Odalarda kullanılan mobilya ve dekoratif ürünlerde çiçek desenleri ağırlıklı olarak yer alır. Yatak odasında kullanılan komodinler yüksek olmamalıdır. Eski zamanlarda kullanılan mobilyaların alçak olduğu ve dikkat çekici bir görünümü olduğu unutulmamalıdır.

Retro Yatak Odası ÖnerileriPin

Yatak odası mobilyaları genel olarak ahşap tercih edilir. Dekorasyonda kullanılan ürünlerde geometrik desenler ön plana çıkar. Kişiler eğer canlı renkleri beğeniyor ise retro tarz ideal bir seçim olacaktır. Yatak odasında kullanılan ahşap mobilyalarda ise renkler koyu kahverengi olmalıdır. Eskitme olan mobilyalar ile retro tarz görünüm elde edilir.

Retro Yatak Odası ÖnerileriPin

Aksesuar Seçimi

Retro tarz yansıtılırken aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Geçmiş yıllara ait olan parfüm şişeleri komodin üzerinde dekoratif olarak bulundurulabilir. Kişiler eskitme üretilen mobilyalar yerine antikacılarda yer alan eşyaları da kullanabilirler. Anneanne, babaanne evlerinde eskiyen ve atılacak olan eşyalar alınarak değerlendirilebilir. Kişiler bu sayede kendi istedikleri eski tarz dekoratif ürünleri rahatlıkla elde edebilirler.

Retro Yatak Odası ÖnerileriPin

Renk Seçimi

Retro tarz yakalanırken seçilen renkler de büyük bir önem arz eder. Oturma odasında genel olarak canlı renkler tercih edilirken, yatak odasında farklı renklerin uyumu yakalanmalıdır. Koyu renk ahşap yatak odası mobilyaları kullanılmalıdır. Bu mobilyalar turuncu, mor, sarı ve kırmızı gibi canlı renklerle kombin yapılmalıdır.

Retro Yatak Odası ÖnerileriPin

Eski Depolama Yöntemleri

Retro tarz oluşturulurken eski depolama yöntemleri ile kişiler istedikleri görünümü destekleyebilirler. Eskiye ait depolama yöntemleri ile birlikte kişiler şık bir görünüm yakalayabilirler. Bu mobilyalar işlevsel olduğu için oldukça kullanışlı bir alternatif olacaktır. Rengarenk bavullar üst üste konulabilir ve çeşitli eşyaları saklamak adına ideal bir tercih olabilir.

Retro Yatak Odası ÖnerileriPin

Duvar Kağıtları

1970 ve 1980’li yılların vazgeçilmez dekorasyon ürünleri arasında duvar kağıtları yer alır. Çiçek desenli duvar kağıtları ile birlikte eskiye dönüş yalanabilir. Farklı model ve renk alternatifleri ile de duvar kağıtları oldukça kullanışlı olacaktır. Duvar kağıtlarında geometrik desenler, canlı renkler ile yüksek enerjili bir oda elde edilebilir. Asıl olan desenlerin çok olması ve renklerin canlı tercih edilmesidir.

Galeri

Retro Yatak Odası ÖnerileriPin Retro Yatak Odası ÖnerileriPin Retro Yatak Odası ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın