Robot Süpürgeler Hakkında Sık Sorulan Sorular

Robot süpürge faydaları son zamanların en gözde konusu ve en önemlisi herkesin artık kabul ettiği bir gerçek. Özellikle evcil hayvanı olanlar için robot süpürge zaman kazanmanızı ve en zahmetsiz şekilde evinizi temiz tutmanızı sağlıyor. Ancak elbette robot süpürge normal bir elektrik süpürgesinden çok daha pahalı. Bunun en önemli nedeni ise onların bir cep telefonu teknolojisine sahip olması.

Bir bilgisayar ya da cep telefonu gibi işletim sistemi olan bu akıllı cihazlar, mobil cihazlara entegre olabiliyor. 4.000 TL bandının üstündeki tüm robot süpürgeleri cep telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz. Hatta akıllı kategorisine giren, ev haritalama özelliği olan bu cihazların hepsini cep telefonundan kontrol edebiliyorsunuz. Peki bu cihazlara ortalama bir asgari ücret dökmeden önce robot süpürgeler hakkında sık sorulan sorular nelerdir, duymak ister misiniz?

Robot Süpürgeler Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yukarıda da söylediğimiz gibi, normal bir süpürge alırken ödediğimiz paranın çok daha fazlasını ödediğimiz bir cihazdan söz ediyoruz. Bir cep telefonu alır gibi özenmemiz gereken robot süpürgeler hakkında, sıkça sorulan soruları sizler için derledik.

robot süpürge faydalarıPin

Robot Süpürge Tek Başına Ev Temizliği Yeterli mi?

Robot süpürge, ev temizliğini özellikle süpürme ve silme işlerini büyük ölçüde azaltır. Evde değilseniz, uzaktan kontrol ile temizlik yapabilirsiniz. Son birkaç yıldaki teknolojik gelişmeler, elektrikli süpürgeleri uygun fiyatlarla çok daha güvenilir ve güvenilir hale getirdi.

Robot Süpürgenin Kullanım Kolaylığı Nasıl?

Robot süpürgeler, her zaman, gündüz veya gece otomatik olarak çalışır. Modelinize bağlı olarak, önceden programlanma özelliğini kullanarak siz evde yokken de temizlik yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak eski modellerde sadece manuel şekilde ya da kumandalı temizlik bulunur.

Çoğu model, hızlı kurulumu için programlanabilir bir ekrana sahiptir. Daha yeni modeller, telefonunuzdan uzaktan kumanda kılavuzu ve kablosuz uygulama kontrolü sunar.

Robot Süpürge Zaman Tasarrufu Sağlar mı?

Robot süpürgenizi programlamanın kolaylığı ve basitliği nedeniyle, istediğiniz zaman ve yerde temizlemeye ayarlayabilirsiniz.  Bu da gerçekten zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Özellikle hem silme hem de süpürme özelliği olan robot süpürgeler günde en az 1 – 2 saatin size kalmasını sağlıyor.

robot süpürge hakkında sık sorulan sorular 2023Pin

Robot Süpürge Akıllı Teknoloji Nasıl İşler?

Robot elektrikli süpürgeler, evinizi haritalandırarak ve gezinerek kapsamlı temizlik sağlamak için akıllı programlama ve çeşitli sensörler kullanır. Merdiven gibi nesnelerin nerede olduğunu söyleyebilirler veya bariyerleri veya sanal duvarları kendiniz programlayabilirsiniz. Çoğu ünitede, tekrar temizlemeye başlamadan önce şarj etmek için düşük pilleri olduğunda otomatik olarak geri dönecekleri bir yerleştirme istasyonu bulunur. Son olarak robot süpürgeler, sahip oldukları teknoloji sayesinde koltuktan ya da merdivenden düşmezler.

Robot Süpürgeler Nasıl Çalışır?

Robot süpürgeler, kat planlarınızı haritalandırmaya ve saklamaya yardımcı olan yerleşik anakartlarını kullanarak evinizin etrafında gezinir. Sensörler, nesnelere çarpmasını engeller. Dolayısıyla en verimli temizleme yolunu belirler. Hatta bazı robot süpürgeler, evinizin içindeki havadaki alerjenleri temizlemeye yardımcı olmak için bir HEPA filtresi de içerir.

Temizlemeyi bitirdikten veya şarj edilmesi gerektiğinde, bip sesi çıkaracak veya yanıp sönecek ve yerleştirme istasyonuna geri dönecektir.

Robot Süpürgeler Teknolojiyi Nasıl Kullanılır?

Çoğu robotik süpürge, onlara dört veya beş farklı temizleme modu sağlayan entegre teknolojiyi kullanarak evinizde gezinir. Rastgeleymiş gibi görünebilirler, ancak bu çapraz bir desen gerçekleştirir ve ardından duvarlarınızı takip eder. Sensörlerini nesnelerin ve engellerin etrafında gezinmek için kullanırlar ve genellikle aynı alanı birden fazla kez temizlerler.

Daha gelişmiş modeller, evinizi lazerler veya kameralarla haritalar. Ardından evinizi temizlemenin en verimli yolunu planlar. Çok metodiktirler ve genellikle bir insanın bir odayı temizlemesi gibi düz çizgiler halinde çalışırlar. Daha sonra, bu tamamlandıktan sonra bir sonraki odaya geçerler.

robot süpürge hakkında sık sorulan sorularPin

Robot Süpürge Faydaları Nelerdir?

Tüm robotik elektrikli süpürgeler, verimli temizlik yapmalarını sağlayan, kullanımlarını kolay ve güvenli hale getiren akıllı teknoloji ile donatılmıştır. Aşağıda ortak özelliklerden bazıları verilmiştir.

  • Yerleştirme ve şarj etme: Çoğu robot elektrikli süpürge, bir sonraki seansa hazır olmaları veya mevcut bir seansı bitirmeleri için şarj olmak üzere yerleştirme istasyonlarına  kendiliğinden geri döner.
  • Kolay temizlik ve boşaltma için tasarlanmış plastik çöp kovaları veya torbalar vardır.
  • Robot elektrikli süpürgenin etrafına yerleştirilmiş çeşitli fırçalar bulunur. Temizlik konusunda içiniz rahat olur.
  • Her odanın en iyi şekilde temizlenmesini sağlamak için bazı farklı sensörleri vardır.
  • Hem fayans gibi sert zeminleri hem de çeşitli halıları temizlerler.
  • Programa göre veya istediğiniz zaman manuel olarak temizleme sağlarsınız (kaynak)
Oylayın post

Yorum yapın

1