Saksı Boyama Fikirleri

Saksı boyama fikirleri ile düz olan saksılar çok daha renkli ve şık hale getirilebiliyor. Biri birinden güzel saksılar ile birlikte pek çok farklı yaratıcı fikir kullanılabiliyor. Ev dekorasyonu ister modern isterse de klasik tarzda olsun, saksılar evin tarzına oldukça uygun hale getirilebiliyor. Böylelikle de bu eşyalar ev içerisinde dekorasyonun bir parçası haline getiriliyor.

Saksı Boyama FikirleriPinPin

Özellikle de kaktüs ve skulent gibi küçük bitkilerin küçük saksıları, boyama yöntemleri ile çok farklı hallere getiriliyor. Bu uygulamalar ile birlikte saksılara farklı renk ve desenler ekleniyor. Böylelikle de saksı son derecede düz bile olsa en etkili boyama yöntemleri ile birlikte bir hayli etkileyici ve renkli hale getirilebiliyor. Yapılan boyamalar ile dekorasyonlarda şık birer dekor ürünü olarak kullanılabiliyor.

Saksı Boyama FikirleriPinPin

Saksı Hangi Boya ile Boyanır?

Saksı hangi boyayla boyanır sorusu da evlerinde yer alan saksılarını boyamak ve daha güzel hale getirmek isteyen pek çok kişi tarafından araştırılıyor. İnsanlar özellikle de çömlek saksıları boyayarak çok daha farklı ve şık bir hale getiriyor. Bu boyama işlemleri için farklı boyalar kullanılabiliyor. Genel anlamda tercih edilen boyalar ise şu şekilde sıralanıyor;

Saksı Boyama FikirleriPinPin

  1. Akrilik boya
  2. Sprey boya
  3. Dış cephe boyası
  4. İç cephe boyası
  5. Yağlı boya
  6. Su bazı boya

Bu tür boyalar ile birlikte saksıların çok daha şık ve güzel hale gelmeleri sağlanıyor. Ancak çömlek saksılar özellikle de akrilik boya ile boyanıyor. Hem uygulama kolaylığı hem de rahat ulaşım nedeni ile saksı boyama konusunda da bu boyalar oldukça kullanışlı olması ile dikkat çekiyor.

Saksı Boyama FikirleriPin

Saksı Boyama Nasıl Yapılmalıdır?

Saksı boyama yapmak isteyen kişiler evlerindeki saksıları değerlendirebilecekleri gibi bunu hobi olarak yapmayı da tercih edebiliyor. İsteyen herkes gerekli malzemeleri temin ederek saksı boyama işleri ile ilgilenebiliyor. Saksıları boyamak isteyen kişiler düz renk saksıları almalarının ardından boyalar ile istedikleri şekli, rengi ve deseni verebiliyorlar. Hayal gülerini de kullanarak ortaya son derecede şık ve dikkat çekici saksıların çıkmasına da imkan veriyorlar.

Galeri

Saksı Boyama FikirleriPinPin Saksı Boyama FikirleriPinPin Saksı Boyama FikirleriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın