Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır? / Evin en çok kullanılan alanlarından birisi de salonlardır. Kişiler uyku haricindeki bütün zamanlarını salon içerisinde geçirirler. Bu nedenle salon dekorasyonu önem verilmesi gereken bir detay olmuştur. Öncelikle rahat, enerjisi yüksek ve tabii ki güzel görünen salonlar herkesin hayalidir.

Salon DekorasyonuPin

Bu yazımız içerisinde, keyifli vakit geçirebileceğiniz salonlar için dekorasyon önerileri vereceğiz. Evin en çok kullanılan bu alanı bütün ev halkı için önemlidir. Bu nedenle salonlardaki detaylar sanıldığından daha çok etkili olacaktır. Salon dekorasyonu yapılırken kullanılan bütün aksesuarlar özenle seçilmelidir.

Salon DekorasyonuPin

Salon Nasıl Dizayn Edilmelidir?

Salon içerisinde yer alan belli başlı eşyalar vardır. Koltuk takımı, televizyon ünitesi ve orta sehpa gibi eşyalar salonda vazgeçilmezler arasındadır. Bu eşyalara ek olarak kitaplık tercih edilmesi salona güzel bir hava katılmasına yardımcı olur.

Oturma Odası Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Salon DekorasyonuPin

Kitaplığın üzerinde kullanılan mumluk ya da antik objeler de salonda bambaşka bir ortam oluşmasını sağlayacaktır. Salon dizayn edilmeden önce kişiler odada hakim olması gereken tarza karar vermelidir. Tarz belirlendikten sonra kullanılacak olan eşyalar seçilebilir.

Salon DekorasyonuPin

Odak Noktası Oluşturun

Salonda bir odak noktası oluşturun ve diğer eşyaları buna göre belirleyin. Bu konuya özellikle geniş odalarda dikkat edilmesi gereklidir. Geniş odalarda odak noktası tek bir eşya üzerine çekilir ise istenilen tarz daha kolay yansıtılır.

Salon DekorasyonuPin

Büyük bir oturma grubu tercih edilebilir ve diğer eşyalar koltuk takımına uygun olarak seçilebilir. Salon dekorasyonu esnasında şömine gibi dekorasyonu güçlendiren eşyalar da kullanılabilir.

Salon DekorasyonuPin

Renk Seçimi

Salonda kullanılan renkler oldukça önemlidir ve her renk salon için uygun değildir. Koyu tonları tercih eden kişiler bu renkleri salonda kullanmamalıdırlar. Günün yorgunluğunu atmak için kişiler genellikle salonda vakit geçirirler. Evden çalışanlar ise günün birçok kısmında salonda olurlar.

Salon DekorasyonuPin

Bu nedenle salonun verdiği enerji kişinin enerjisini de belirler. Salon dekorasyonu doğru bir renk seçimi ile daha kolay olacaktır. Salonlarda tercih edilen renkler pozitif enerji veren ve sohbet etme isteği uyandıran renkler olmalıdır. Sarı, açık mavi ve açık pembe gibi renk tonları salon dekorasyonunda tercih edilebilir.

Galeri

Salon DekorasyonuPin Salon DekorasyonuPin Salon DekorasyonuPin

Oylayın post

Yorum yapın