Salon Dekorasyonu Önerileri

Salon Dekorasyonu Önerileri/ Gün bitiminde bütün ev halkının vakit geçirdiği alanlardan birisi de salonlardır. Bu nedenle kişiler salon dekorasyonuna oldukça fazla önem verirler. Bu yazımız içerisinde salon dekorasyon önerileri ile yaşam alanınızı nasıl güzelleştirebileceğinizi anlatacağız. Farklı birçok detaya sahip olan bu alanın dekore edilmesi oldukça zahmetlidir. Herkesin hayali enerjiyi yükselten ve kişileri sevinçle kucaklayan bir salondur.

Salon Dekorasyonu ÖnerileriPin

Yatak odaları kişisel zevklere göre yapılırken, salon ailedeki herkesin ortak zevkini içermelidir. Bu nedenle salondaki dekorasyon daha zahmetli olacaktır. Kişiler seçtikleri bütün eşyalara özenle karar vermeli ve hepsinin uyumuna dikkat etmelidir. Salon dekorasyonu doğru bir şekilde yapılır ise, enerjisi diğer odalara da yansıyacaktır.

Salon Dekorasyonu ÖnerileriPin

Merkez Belirleyin

Salondaki eşyaları yerleştirirken bir merkez belirleyin. Diğer eşyalar ise bu merkeze göre yerleştirilsin. Merkez belirlerken odanın büyüklüğü oldukça önemlidir. Eğer büyük bir odaya sahipseniz, büyük bir eşya ile merkez noktası belirleyebilirsiniz. Evinize yansıtmak istediniz tarza karar verin ve koltuk takımını buna uygun olarak seçin. Ardından büyük bir koltuk takımı ile salondaki merkezi oluşturabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu ÖnerileriPin

Büyük eşya, odada yansıtılmak istenen tarzda olmalıdır. Bütün dikkati toplayacağı için kişilerin bu yöntem ile istedikleri tarzı yansıtmaları mümkündür. Eğer küçük bir salon için dekorasyon yapacak iseniz, büyük eşya yerine koyu renk tercih edebilirsiniz. Koyu renk bir koltuk takımı ile istenilen tarzı kolaylıkla yansıtabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu ÖnerileriPin

Salonda Aksesuar Kullanımı

Salonda aksesuar kullanımı oldukça önemlidir ve doğru aksesuarların kullanılması gereklidir. Eğer büyük bir salona sahipseniz küçük aksesuarlar ile büyük aksesuarlar arasında uyum yakalayabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu büyük ve küçük aksesuarlar ile uyum sağlamak mümkündür. Mumluklar, biblolar ya da saksılar gibi birçok obje tercih edilebilir. Bu obje tamamen salonda yansıtılmak istenen tarza bağlıdır.

Salon Dekorasyonu ÖnerileriPin

Eğer küçük bir salona sahipseniz küçük aksesuarlar göz yoracaktır. Büyük ve az sayıda aksesuar kullanarak dekorasyon tamamlanabilir. Özellikle küçük salonlarda kullanılan çiçek süslemeleri çok önemlidir. Rengarenk çiçekler ile oda boğucu bir hal alabilir. Bunun yerine büyük ve yeşil bitkiler tercih edilmelidir. Dekorasyon yapılırken doğru aksesuarlar odada bütünlük kazanılmasına yardımcı olur.

Galeri

Salon Dekorasyonu ÖnerileriPin Salon Dekorasyonu ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın