Siyah Renk İle Dekorasyon

Siyah Renk İle Dekorasyon/ Kişiler ev için dekorasyon rengine karar verirken, kendi ruh hallerini yansıtmak isterler. Renk seçimleri odadaki enerjiyi belirler ve kişilere etki eder. Bu nedenle kişilerin hisleri ve istekleri de dekorasyonda büyük bir öneme sahiptir. Siyah renk ile dekorasyon kişiler için her zaman daha ilgi çekici olmuştur. Bu renk diğer renklerle büyük bir uyuma sahiptir.

Siyah Renk İle DekorasyonPin

Siyah asil bir renk olması ile ön plana çıkar. Kişiye güçlü bir duruş verir ve özgüvenini arttırır. Bu nedenle dekorasyonda diğer renklerle desteklenir ise şık bir görünüm elde edilir. Ancak farklı tonları ve odanın özelliklerine bağlı olarak farklı kullanımları mevcuttur. Bu detaylar göz önüne alınarak bir dekorasyon yapılması gereklidir.

Siyah Renk İle DekorasyonPin

Dekorasyonda Siyah Kullanımı

Dekorasyonda siyah kullanımı sağlanırken odanın büyüklüğü ele alınmalıdır. Tavanın ne kadar alçak olduğu ve odanın cephesi de oldukça önemlidir. Eğer küçük mekanlar için siyah renk tercih ediliyor ise dikkat edilmesi gereklidir. Fazla kullanımda oda küçülecek ve oldukça kasvetli bir hava elde edilecektir.

Siyah Renk İle DekorasyonPin

Eğer siyah dekorasyon yapmak istenilen oda küçük ise aksesuarlar büyük olmamalıdır. Küçük aksesuarlar ile siyah renk ön plana çıkartılmalıdır. Koltukta ya da perdede tercih edilen siyah odanın enerjisini azaltacaktır. Şık bir dekorasyon için koltuklarda ya da kırlentlerde siyah renk tercih edilebilir. Ancak perdede siyah renk kullanımı odanın ışık almasını önleyecektir.

Siyah Renk İle DekorasyonPin

Siyah Dekorasyonda Aydınlatma

Siyah dekorasyonda aydınlatma oldukça önemlidir. Doğru bir aydınlatma ile oda geniş bir hale getirilebilir. Genel olarak aydınlatma tam orta noktaya konumlandırılır. Odanın her alanına eşit bir şekilde ışık yayılması amaçlanır. Ayrıca beyaz ışık kullanılarak daha aydınlık bir görünüm elde edilir. Siyah renk oldukça risklidir ve çok kullanılır ise odayı küçültecektir.

Siyah Renk İle DekorasyonPin

Siyah İle Gri Uyumu

Eğer modern bir dekorasyon elde edilmek isteniyor ise gri renk tercih edilebilir. Siyah ile gri her zaman uyumlu olacaktır. Büyük eşyalarda gri ve küçük dekorasyonda siyah tercih edilir ise şık bir görünüm elde edilir. Aksesuarlar ile görünüm desteklenir ve modern bir ev dekorasyonu yapılır.

Galeri

Siyah Renk İle DekorasyonPin Siyah Renk İle DekorasyonPin Siyah Renk İle DekorasyonPin

Oylayın post

Yorum yapın