Sofistike Ne Demek

Sofistike ne demek bakıldığı zaman aşırı ölçüde yapmacık olmayan tavır anlamına gelir ve genel olarak Fransızca kökenli bir kelime olmaktadır. Fakat kelimesine bakıldığında Fransızcada olumsuz anlamına gelmez aksine incelikli ile beraber sıradan olmayan kimseler için kullanılır ve daha olumlu bir anlam kazanmaktadır, hatta iltifat olarak dahi kullanımı bulunur. Fransızcada bulunan sofistike kelimesine bakıldığında yanıltıcı manasında bakıldığında . Sözcüğün İngilizcedeki kullanımına bakıldığı zaman bu kelime genellikle bilgili, kültürü gelişen ve entelektüel gibi anlamlara gelmektedir.

Sofistike Ne DemekPinPin

Sofistike Zevk Ne Demek?

Sofistike zevk ne demek anlamına bakıldığında yani günümüzde birçok insan bu kelimeyi Fransızlar gibi olumsuz olarak değildir ve pekiştirme sıfatı veya olumlu bir eleştiri niteliğinde kullanılmaktadır. Sofistike kelimesinde çoğu zaman sık duyulan kelime olsa da sofistike nedir sorularda sıklıkla düşünülmektedir. Bunun dışında kendi stiliniz için sofistike kelimesini kullanabilir ve buzdolabı için kullanılan bu aksesuarlarda sofistike anlamı kullanılmaktadır.

Sofistike Ne DemekPinPin

 konusu genel olarak giyim alanında kullanılır ve içten olmayan, yapmacık davranış, tavır ve duygu yanıltıcı tarzında olumsuz anlamlarda olabilmektedir. Kültürlü, karmaşık, gelişmiş ve çok yönlü içeriği zengin gibi anlamlara gelebilir. Moda terimi olarak daha seçkin kişilere de sofistike denilebilir ve ince bir zevki yansıtır. Sofistike tarzı benimseyen kişiler tamamen kendi hayal gücünün doğrultusunda giyinebilir ve genellikle dayatma, kural bulunmaz.

Sofistike Ne DemekPinPin

Sofistike İnsan Ne Demek?

Sofistike insan ne demek anlamına bakıldığında ince bir zevki olan kişilere denilebilir. Aynı zamanda zarafete sahip olan insanlar veya aynı zamanda asaleti yansıtan kişilere sofistike denmektedir. Bu konuya bakıldığı zaman halk arasında genellikle daha zengin varlıklı kişilere de denmektedir. Giyim stilleri konusunda da isimleri konusunda moda terimleri ve anlamları modada sofistike konusunda giyim, elbise modelleri konusunda sıklıkla duyulmaktadır. Fransızca kökenli olarak bakıldığında sofistike aynı zamanda davranış duygu anlamına da gelmektedir. Modanın dayatmaları ile beraber giyim içine bakıldığında kalem elbise modelleri ve daha şık, zarif elbiseler giyen kişilere de denilebilir.

Galeri

Sofistike Ne DemekPinPin Sofistike Ne DemekPinPin Sofistike Ne DemekPinPin

 

Oylayın post

Yorum yapın