Şömine Modelleri

Şömine modelleri bakıldığı zaman birçok modelde bulunmaktadır bu modellere bakıldığı zaman doğalgazlı şömine, odunlu şömine, elektrikli şömine ile beraber sayabiliriz. Şömine modellerini ister evlerinizde ister salonlarda, iş yerlerinde ve kış bahçelerinde yaptırabilirsiniz. bakıldığı zaman kullanacağınız mekânın özelliklerine göre değişmektedir ve genellikle klasik şömineler olabilir.

Şömine ModelleriPinPin

Şömine Modelleri Nelerdir?

modelleri bakıldığı zaman özellikle klasik tarzda döşenen  modellerinde daha hareketli olan hata sahip çizgili, oymalı, sütunlu, küpeşteli olan unsurlar mevcut olmaktadır.  konusunda köşe modelleri daha tercih edilebilir modellerdir ve bulundukları ortama zenginlik katarlar.  nelerdir bakıldığı zaman modern modeller dışında rustik modeller de seçilebilir. Rustik modellere bakıldığı zaman genellikle bağ evlerinde ve aynı zamanda country modelde döşenen mekânlarda uygulanan  modelleri olmaktadır.  Bilindik  görünümünden farklı olarak düz renklere sahip ve kullanışlı renkli olan granit, taş ile uygulanan olmaktadır genel olarak L tipi olan modeller tercih edilebilir.

Şömine ModelleriPinPin

Salon Şömine Modelleri

bakıldığı zaman son dönemde rustik modeller dışında klasik, ahşap ve  tercih edilmektedir. Hareketli oymalarla beraber düz hatlara sahip olan salon modelleri tercih edilmektedir. Ahşabın sıcaklığını hisseden kişiler ile tercih edilir ve taş ve mermere göre yumuşak durabilirler. Mermer oyma modellerine bakıldığında ahşap ve taş oyma olarak farklı materyal kullanılarak tercih edilir ve şık ve dekoratif olan modeller olmaktadır. Bulunulan ortamlarda kendini gösteren modellerde  yapılara değer katan modellerdir.

Şömine ModelleriPinPin

Duvar Şömine Modelleri

Duvar şömine modelleri normal modellerine göre daha pratik ve yer tasarrufu açısından önemli modeller olmaktadır. Geniş amaçlı olarak kullanılan şöminelerde modern kültürün vazgeçilmez objelerinden biridir ve ısıtma amacı ile etkili olarak kullanılır.  Daha dar alana sahip olan kişiler için seçilen duvar şömine modellerinde yüzlerce çeşidi ile seçilebilmektedir. Geçmiş zamanda ısınma amaçlı ile kullanılan şömine modelleri günümüzde birçok malzemeden üretilmektedir ve taş veya tuğla ile çevrelenen ve ateşin yandığı hazne yerine gelmektedir.

 Galeri

Şömine ModelleriPinPin Şömine ModelleriPinPin Şömine ModelleriPinPin

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın