Kapıları Yenilemek Çok Kolay : Sprey Boya ile Kapı Boyama

Sprey boya ile kapı boyama evlerde dekorasyon değişikliği yapılmak istendiği zaman ilk değişikliğe başlanan yapı kapılar üzerinde oluyor. Şu an kapı değişikliği yapmak oldukça maliyetlidir. Kapının fiyatlarının artması, değişim sırasında ustaya verilecek ek ödemeler için gereksiz bütçe ayrılmak zorunda kalmayacak. Sadece farklı düşünceler ile herkes anlık olarak bir sprey boya yardımı ile kapılarını boyayabilecekler.

Bahçe kapısından evdeki kapılarına, dış kapıdan balkon kapısına kadar her şeyin rengini değiştirmek çok kolay olacak. Bu süreçte sahip olunacak tek şey kaliteli bir sprey boya almak olacak. Tabi ki de bu boyama sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Gelişi güzel olarak yapılan boyamalar olursa istenen sonuna erişmek de bir hayli zor olacaktır. Bu yüzden boyama işlemlerine geçmeden dikkatli bir şekilde ön hazırlık yapılması gerekecek. Sizlere bu yazımız içerisinde adım adım sprey boya ile kapı boyamak nasıl yapılır onları anlatacağız.

Sprey boya ile adım adım kapı boyama…

Sprey boya ile adım adım kapı boyama püf noktalarını sizlere hazırladık. Boyama sırasında belirli noktalara dikkat etmek gerekir. Sizler için bu yazımızda adım adım kapı boyama sprey boya ile nasıl olacak onları anlatacağız.

1.Boyanacak olan kapılardaki boyaları ilk olarak kazımak gerekir.

 

2.Boyalar kazındıktan sonra zımpara ile kapılarda oluşan pürüzleri yok etmek gerekir. Eğer bu pürüzlü yüzeyler yok edilmezse kapılar her ne kadar boyansa bile istenilen görüntüyü vermeyecektir.

 

3.Zımparalama ardından sprey ile bir aşağı bir yukarı olacak şekilde tek sıra ile boyama yapmaya başlanır. Kapıdaki alt taban rengi tamamen yok olana kadar boyama yapılır.

 

4.Boyama yapılırken tek kat olmamasına dikkat etmek gerekir. Birkaç kat yaptıktan sonra aslında kapılar istenen renge erişecektir. Dışarıda çok fazla ücret ödeyerek yeni kapı ile değişiklikler yapmak yerine az maliyet ile sprey boyayla yapılacaktır. Sadece kapılar değil kapıların kolları da yine aynı teknik ile istenildiği gibi boyanabilecektir. Tek fark burada kapı kolları genel olarak metal ürünlerden oluşacağı için kazıyarak değil sadece zımparalayarak boyamayı yapmak işlemler için yeterli olacaktır.

Aynı zamanda kalorifer peteği nasıl boyanır yazımızı da okuyarak evinizdeki kalorifer peteklerini boyayabilirsiniz.

 

Sprey Boya ile Kapı BoyamaPin

PinPin

PinSprey Boya ile Kapı BoyamaPin

Pin Pin

Pin

Pin

Pin Pin

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın