Sütlü Kahve Koltuk Takımına Halı Seçimi

Sütlü kahve koltuk takımına halı seçmek, insanların sürekli olarak aklına takılan konulardan biridir. Yıllardır modası geçmeyen koltuk takımı renklerinden biri olan sütlü kahve, koltuk denilince ilk akla gelen renklerin başında yer almaktadır. Ancak sütlü kahve tonlarındaki koltuk takımına halı seçmek, sanıldığı kadar basit değildir.

Sütlü Kahve Koltuk Takımına HalıPin

Sütlü kahve koltuk takımı için halı seçimi, salonunuzu tabiri caizse vezir edebileceği gibi rezil de edebilir. Seçeceğiniz halı yanlış olursa salonunuz oldukça eski gözükecektir. Ancak eğer doğru halıyı seçerseniz retro ve modernliği bir arada tutabilirsiniz.

Sütlü Kahveye Yakışan Renkler

Sütlü Kahve Koltuk Takımına HalıPin

Sütlü kahve, asla eskimeyen ve her geçen gün daha popüler olan renklerden bir tanesidir. Ev dekorasyonu için oldukça trend olan bu renk, pek çok ton ile uyuşmaktadır. Aşağıdaki listeye göz atarak sütlü kahve ile yakışan renkler hakkında bilgi alabilirsiniz.

  • Turkuaz ve camgöbeği
  • Krem tonları
  • Bej, fildişi ve ekru
  • Yeşil tonları
  • Pembe

Kahverengi tonları, içerisine başka renkler eklenerek elde edilen bir ara renktir. Kırmızı, beyaz, turuncu yeşil renklerinden farklı tonlarda kahverengi elde edilmektedir. Bu nedenle kullanılan bu renkleri halı seçimlerinde tercih edebilirsiniz.

Sütlü Kahve Koltuk Takımına Halı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Pin

Sütlü kahve tonlarında koltuklar için halı seçimi yapmanın bazı incelikleri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, eğer halılarınızı da koltuğunuz ile aynı tonlarda seçerseniz salonunuz demode gözükebilir. Ayrıca düz renk halılar yerine biraz daha desenli halıları tercih edebilirsiniz. Bu sayede salonunuz tekdüze olmaktan çıkacaktır.

Sütlü kahve tonlarındaki koltuğunuz için tercih edebileceğiniz bir halı çeşidi de Türk halılarıdır. İçerisinde küçük süsleme detayları bulunan halılar, salonunuzu canlandırmaya yardımcı olacaktır. Blok desenli halılar da sütlü kahve koltuk takımına yakışmaktadır. Özellikle turkuaz ve camgöbeği renkleri ve kahverenginin uyumu koltuklarınıza oldukça yakışacaktır.

Pin

Unutmamanız gereken bir husus da salonunuzun sadece halı ve koltuktan ibaret olmadığıdır. Yani, evinizde dekor olarak kullandığınız tüm eşyaların koltuk ve halınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sütlükahve koltuk takımına halı seçimi yaparken, salonunuzun diğer eşyalarına da uyumlu olduğundan emin olmanız oldukça önemlidir.

Pin

Sütlü Kahve Koltuk Takımına HalıPin
Sütlü Kahve Oturma Grubu İçin Halı Modeli

Pin

Pin

Pin

Sütlü Kahve Koltuk Takımına HalıPin

Pin

Pin

Sütlü Kahve Koltuk Takımına HalıPin

Sütlü Kahve Koltuk Takımına HalıPin
Siyah Halı Modeli

Pin

Sütlü Kahve Koltuk Takımına HalıPin

Pin

4/5 - (1 vote)

Yorum yapın

1