Tablolarla Duvar Dekorasyonu

Evin dekorasyonu yapılırken genelde duvarlar en sona bırakılır. Tablolarla duvar dekorasyonu yapılırken odanın tarzını tamamlaması amaçlanır. Kişiler özenle seçtiği koltuk takımlarını çeşitli aksesuarlar ve diğer eşyalarla tamamlarlar.

Tablolarla Duvar DekorasyonuPin

Duvarı dekore etmek de ev dekorasyonunu tamamlamak için önemli bir adımdır. Bunun için kişiler kitaplık tercih ederken, bazen yağlı boya tabloları ya da son zamanların modası beşli tablolar kullanabilirler. Tablolar seçilirken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Mobilya ile uyumu ve duvarın rengi ile uyumu gibi birçok koşul ele alınmalıdır. Duvar dekorasyonu yapılırken doğru bir tablo seçimi ile dekorasyon şık bir şekilde tamamlanabilir. Tablolar kişilere hem az maliyeti hem de şıklığı sunar.

Tablolarla Duvar DekorasyonuPin

Tablonun Asılacağı Duvara Dikkat Edin

Tablonun asılacağı duvara dikkat edin, göz yoran bir yere tablo koymak istenilen görünümü yakalamaya engel olacaktır. Gün sonunda vakit geçirilen alan belirlenmelidir. Kişinin oturduğu zamanlarda görebileceği ve kendisine görsel zevk yaşatabileceği bir duvara tablo asılmalıdır. Hiçbir duvarın boş bırakılmaması gereklidir. Bu nedenle duvarlara tablo, kitaplık ya da mumluk gibi birçok aksesuar asılabilir.

Tablolarla Duvar DekorasyonuPin

Aksesuarların Boyutu

Aksesuarların boyutu doğru bir şekilde seçilmelidir. Küçük evler için seçilen büyük aksesuarlarla duvar tamamen dolar ve oda olduğundan büyük durur. Tablolarla duvar dekorasyonu yapmak isteyen kişiler mobilyalarının ve evin büyüklüğünü ele almalıdır. Aksesuar seçimi yapılırken en küçük ve en büyük boyutlar belirlenmelidir. Bu boyutlar arasındaki aksesuarlar arasında seçim yapılabilir.

Tablolarla Duvar DekorasyonuPin

Duvarda Kullanılan Renklere Dikkat

Duvar dekorasyonu yapılırken mobilyaların rengi ile duvardaki renklerin uyumu oldukça önemidir. Bir tabloyu ya da aksesuarı çok beğenebilirsiniz. Ancak bu eşyanın odaya uyum sağlayıp sağlamayacağını belirlemeniz gereklidir. Duvarda kullanılan renklere dikkat edilerek oda içerisindeki uyum sağlanabilir. Mobilyalardaki renkleri içeren bir tablo tercih edilebilir. Mobilyalarda kullanılan renklerin alt ya da üst tonları da tablolar içerisinde eve yakışacaktır.

Tablolarla Duvar DekorasyonuPin

Tarzınızı Belirleyin

Dekorasyon yapılırken en önemli noktalardan birisi de odanın tarzıdır. Spor, klasik ya da avangart gibi birçok farklı tarz oda içerisinde kullanılabilir. Aksesuarlar da tarza uygun olmalı ve oda ile bütünleşmelidir.

Galeri

Tablolarla Duvar DekorasyonuPin Tablolarla Duvar DekorasyonuPin Tablolarla Duvar DekorasyonuPin

Oylayın post

Yorum yapın