Tavan Kaplama

Tavan kaplama modelleri son dönemde önemli dekor alanlarından biridir ve yapılara sağlanan tavanlarda duvarlarda olduğu gibi estetik sebeplerden dolayı kaplanabilmektedir. Yapılan kaplamalar birçok malzemeden yapılabilir ve bunlardan en popüleri masif ağaç, alçı, plastik, hafif metal ve benzeri gereçler olabilmektedir.  kaplamalarında iki çeşit kaplama bulunur bunlar asma ile bitişik modelleridir. Özellikle modellerinde mobilya ile iç mekan önemlidir ve duvar kağıdı uygulamaları ile benzersiz bir görünüm sağlanabilir. Birçok kişi için ve aynı zamanda ticari olan alanlarda yaygın bir şekilde kullanılan tavan panelleri evler içinde iyi seçimler arasındadır.

Tavan KaplamaPinPin

Tavan Kaplama Çeşitleri Nelerdir

Tavan kaplama çeşitleri nelerdir bakıldığı zaman bunlardan biri ahşap modelleridir aynı zamanda lekeli ahşap ve klasik beyaz olarak sağlanan ahşaplarda daha geniş alanlar sağlanabilir. Kullanılan alçılarda bir diğer popüler kaplamalardır. Ev dekorasyonu konusunda dikkat çekici bir şekilde ön plana çıkmayan tavan kaplamalar evin görünümünü önemli derecede etkiler.

Tavan KaplamaPinPin

Tavan tasarımları ile birlikte asma tavanlar birçok materyalden yapılır ve kendine özel tasarımları sağlayan tavan kaplamalarda evler daha iyi hale getirilebilir. Nasıl yapıldığı, hangi malzemelerle yapıldığı ve hani malzeme kullanılırsa daha uzun ömürlüğü olduğu konusu merak edilen sorulardan biridir.  çok farklı modellerde olmaktadır bu sebeple ev dekorasyonuna özel modelleri bulabilirsiniz.

Tavan KaplamaPinPin

Ahşap Tavan Kaplama Malzemeleri

Ahşap  kaplama malzemeleri konusunda sizlerin seçtiğiniz materyale göre yapılır ve özellikle bu kaplamalar ev daha inşaat halindeyken yaptırılması önemlidir. Ahşap tavan kaplama malzemeleri ile beraber eski bir evi yenilemek istiyorsanız bu noktada sadece tavan özelliğinde düzenleme yapılır ve tavanlar sadede estetik anlamda daha iyi görünmesi açısından kaplanmaktadır.

Tavan KaplamaPin

Isı yalıtımı yapmak, ışıklandırma sistemi koymak içinde kaplamalar yapılır veya hepsinin toplu bir şekilde olduğu tavanlardan da yaptırabilirsiniz. işlemlerinde eğer tavanda bir süsleme alçı varsa öncelikle onlar sökülür bu noktada tavanın tamamen beton haline gelmesi gerekebilir. Etrafı kirleten bir işlemdir bu sebeple tavan kaplama yapmadan önce mutlaka önlem almanız gerekmektedir.

Galeri

Tavan KaplamaPinPin Tavan KaplamaPinPin Tavan KaplamaPinPin

 

Oylayın post

Yorum yapın