Teras Dekorasyon

Teras dekorasyon, dış mekan dekorasyonu yaptırmak isteyen kişilerin en çok araştırdıkları konulardan birisi olmaktadır. Teras dekorasyonları ile çok şık ve keyif alarak vakit geçirilebilecek olan yaşama alanları kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Teras dekorasyonlarında bir takım fikirler sayesinde kolaylıkla düzenlemeler yapılabilmektedir.

Teras DekorasyonPin

Teras Dekorasyon Çeşitleri Nelerdir?

Terasların dekore edilmesinde günümüzde pek çok farklı tarzda fikirler uygulanabilmektedir. Bunlar sayesinde teraslarda yapılan bu düzenlemeler ile oldukça rahat ve estetik teraslar kolaylıkla elde edilebilmektedir. Buna bağlı olarak teras dekorasyon çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Teras DekorasyonPinPinPin

  • Kapalı Teras Dekorasyonu
  • Çatı Katı Teras Dekorasyonu
  • Apartman Terası Dekorasyonu

Teras DekorasyonPinPin

Kapalı Teras Dekorasyonu

Teras dekorasyonlarında en çok tercih edilen dekorasyon türlerinden birisi de, her zaman için kapalı olarak yapılan teras dekorasyonları olmaktadır. Kapalı teras dekorasyonları ile terasları her mevsim rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kapalı teras dekorasyonlarında terasların üst kısımları ise genellikle cam panel, ahşap lambri ya da tente kullanılarak kapatılmaktadır.

Teras DekorasyonPin

Kapalı teras dekorasyonu, üstü tam kapalı olarak ya da yarım kapalı olarak yapılabilmektedir. Bu tarz yapılan teras dekorasyonlarında ise divan şeklinde olan oturma grupları, kilimler ve minderler kullanılabilmektedir. Aynı zamanda teras duvarlarında da raf sistemleri kullanılması, dekorasyona çok güzel bir hava vermektedir.

Teras DekorasyonPinPin

Çatı Katı Teras Dekorasyonu

Çatı katı teras dekorasyonları ile çatı katları çok kullanışlı bir hale gelebilmektedir. Çatı katı teras dekorasyonlarında modern, klasik ve bohem dekorasyon stilleri daha çok kullanılmaktadır. Çatı katı dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise genel ev dekorasyonuna uyum sağlayacak olan dekorasyon stillerinin seçilmesi gerekliliği olmaktadır.  Çatı katı teras dekorasyonlarında modern olan oturma grupları ise en çok kullanılan ürünler olmaktadır. Bu dekorasyonu tamamlamak için ise çiçekli olan saksılar ve renkli minderler kullanılabilmektedir.

Teras DekorasyonPinPinPin

Apartman Terası Dekorasyonu

Apartman terasları genellikle herkesin ortak kullanım alanları olup, bu alanların dekorasyonun da ise ortak alınan fikirler geçerli olmaktadır. Apartman terası dekorasyonlarının alanın büyüklüğüne uygun olacak şekilde yapılması gerekmektedir. Buna bağlı olarak büyük alana sahip olan apartman terasları dekorasyonlarında birden fazla dekorasyon stili birbirleri ile uyumlu olacak şekilde yapılabilmektedir.

Galeri

Teras DekorasyonPinPinPin Teras DekorasyonPinPin Teras DekorasyonPinPin

Oylayın post

Yorum yapın