Tül Perde Modelleri

Tül perde modelleri,  her evin dekorunda bulunan bir perde çeşididir. Uzun senelerdir evlerde kullanılan  perde modelleri evlerine klasik bir tarz katmak isteyen kişilerin ilk tercihi olmaktadır. Şık ve klasik bir görünüm elde etmek isteyenler tül perde modelleri ile dekorasyon yapabilirler. Tül perdeleri tamamen zevkinize göre şekillendirebilirsiniz. Tül perdeleri ister şık ister spor ister dokuma seçenekleri ile farklı modeller üretebilirsiniz. Tül perdelerinizi seçerken modeline, rengine, dokusuna ve ortamına göre seçilmektedir. Oda içerisinde yaratılmak istenen havaya göre seçilebilmektedir. perdeler sadece güneş kesmek için kullanılmaz. İnce kumaşından dolayı güneş geçirgen yapısı ile birlikte evleri aydınlatır.

Tül Perde ModelleriPinPin

2021 Tül Perde Modelleri

Tül perdeler zarif bir görüntüye sahiptir. Zarif yapısı, ince iplik dokuma hatları sebebiyle zaman içerisinde güneş geçirgenlik oranıyla %20 ila %30 oranında bir güneş ışığı engelleme olanağı bulunmaktadır. Bu sebeple tül perdelerinin arka kısımlarına güneşlik kullanılması gerekmektedir. perde montajlarında kullanılan modeller genellikle üçlü raylı sistem olmaktadır.

Tül Perde ModelleriPinPin

Salon Tül Perde Modelleri

Salona perde seçerken genellikle düz renklerde perde seçebilirsiniz. perde modelleri konusunda genellikle mobilya rengine ve koltuk rengi önemlidir. Parke rengi, duvar kâğıdı, duvar boyası gibi durumlar konusunda uygun modeller olabilmektedir. Desenli koltuklarda genellikle düz perdeler kullanılır, düz koltuk modellerinde ise desenli perdeler kullanılmaktadır. Salon tül perdelerinizde seçebileceğiniz kumaşlar,

Tül Perde ModelleriPin

  • Keten perde çeşitleri, kırışma eğilimi çok yüksektir fakat ütülemeye dayanıklıdır. Bununla birlikte dokunuşu yumuşaktır ve oldukça şık modeller arasındadır.
  • Koton perde çeşitleri, özellikle ipek kumaşın tersten dikilerek desendirilen koton kumaşı, yüksek ısıya dayanıklıdır ve özellikle modern odalarda kullanılır.
  • Tül perde çeşitleri, vual, tergal, ipek, polyester gibi farklı tül modelleri de vardır. Renk ve desene göre perde çeşitleri konusunda seçim yapılabilmektedir.

Tül Perde ModelleriPin

Mutfak Tül Modelleri

Tül modelleri, sadece salon ve diğer odalarda değil mutfaklarda da kullanılabilir. Mutfak tül modelleri konusunda renkli tüller seçilebilir. Renkli tüller özellikle son dönemde sevilen modeller arasında bulunmaktadır. Bu tarz tül modelleri ile tamamen zevkinize göre mutfağınıza dekor ekleyebilirsiniz.

Galeri

Tül Perde ModelleriPinPin Tül Perde ModelleriPinPin

 

 

Oylayın post

Yorum yapın