Türkiye’nin En İyi Mobilya Markaları

Türkiye’nin en iyi mobilya markaları dünya standartlarındadır. Sayacağımız pek çok marka da başka adlarla yurt dışına ihraç edilmektedir. Ayrıca dünyadan da Türkiye’ye mobilya tasarımcıları çok sık gelmektedir. Örneğin Enza ve İstikbal bu konuda önemli bir yere sahiptir. Özellikle Enza, İtalyan tasarımcılarla çalışmaktadır ve bunu da yerli piyasaya sunar.

En İyi Mobilya Markaları

Türkiye’nin en mobilya markaları şu şekildedir:

SıraMarkaWeb Sitesi
1.İstikbal(resmi web sitesi) 
2.Tepe Home(resmi web sitesi)
3.Enza Home(resmi web sitesi)
4.Doğtaş Mobilya(resmi web sitesi)
5.Bellona(resmi web sitesi)
6.Kelebek(resmi web sitesi)
7.Kilim(resmi web sitesi)
8.İnegöl Mobilya(resmi web sitesi)
9.Modoko(resmi web sitesi)
10.Alfemo(resmi web sitesi)

Türkiye’nin En İyi Mobilya Markaları ve Fiyatları Nedir?

Bu liste yapılırken en iyiden en kötüye gibi bir sıra gözetmedik. Tamamen müşteri yorumları, fiyatlar, satış sonrası hizmetler ve alt yapılara göre bir sıralama yaptık.

İstikbal Mobilya

1957 yılında Kayseri’de kurulmuştur. O günden bu güne mobilyaya dair her şeyi üretmektedir. En yüksek fiyatlı mobilyası koltuk takımlarından Gusto’dur; 50.000 TL satış fiyatı vardır. İstikbal Mobilya’nın en düşük fiyatlı koltuk takımı ise 13.000 TL’dir.

türkiyenin en iyi mobilya markalarıPin
Pin

Tepe Home

Tepe Home, fiyat olarak yüksek olsa da ömürlük mobilyalar üretirler. En ucuz Tepe Home obilya takımı Punto Köşe Koltuk takımıdır ve güncel fiyatı 23.363 TL’dir.

tepe home türkiyenin en iyi mobilya markalarıPin
Pin

Enza Home

Enza Home, daha çok tasarımları öne çıkar. Buradan mobilya alırken müşteri yorumlarına bakmanız, yerinde gidip denemeniz çok daha sağlıklı bir alışveriş olacaktır.

enza home yatak odasıPin
Pin

Doğtaş Mobilya

Doğtaş Mobilya nispeten uygun fiyatlı ve kaliteli bir mobilya markasıdır. Doğtaş Mobilya en yüksek fiyatlı koltuk takımı Belfast Koltuk Takımı 33.000 TL; Doğtaş Mobilya’nın en ucuz koltuk takımı Studio üçlü kanepe takımı 5.490 TL’dir.

Doğtaş Mobilya Oturma GrubuPin

Bellona Mobilya

Bellona yılların eskitemediği bir markadır. Özellikle düğün ve çeyiz paketleri ile yeni evlenenlerin ilk tercihidir.

bellona koltuk takımı en iyi mobilya markasıPin
bellona yemek takımı en iyi mobilya markasıPin

Kelebek Mobilya

Kelebek Mobilya, reklamını diğer markalar kadar çok yapmaz ama ürünleri gerçekten de kalitelidir. Öyle ki en ucuz Kelebek Mobilya koltuk takımı ya da diğer mobilya türlerinde dahi iskelet yapısı suntalam değildir.

Pin
Pin

Kilim Mobilya

Kilim Mobilya, tüm ev dekorasyon için üretim yapmaktadır. Özellikle resmi web sayfalarında güzel kampanyaları ve indirimleri vardır.

Pin

Modoko Mobilya

Modoko, tek bir marka değildir; bir mobilyacılar sanayii girişimidir. Devlet destekli olarak 1996 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 350 mobilya mağazası için bir pazaryeridir.

Pin

Alfemo Mobilya

1997 yılında kurulmuş olan Alfemo, resmi internet sitesine özel ürünler çıkarmıştır. Dolayısıyla dijital yönü kuvvetli olan bir mobilya markasıdır.  150’ye yakın bayiisi vardır. Satış ağı çok geniştir.

Pin

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mobilya, bir şans meselesi değildir. Beyaz eşya gibi, daha doğrusu elektronik herhangi bir ürün gibi, bozulması, arızası olmaz. İyi bir mobilya takımı aldıysanız evladiyeliktir. Hele ki eliniz tamirata yatkınsa uzun ömürlü bir, evladiyelik bir ev kurarsınız. Bu nedenle mobilya alırken bir takım özelliklerini göz ardı etmemelisiniz. Püf noktalarına hakim olmalısınız.

  • İşlevsellik: İşlevsel olan mobilyaların aksamları önemlidir. Krom, paslanmaz yaylılar en kaliteli malzemedir.
  • Tasarım: Tasarım eğer kullanışlı ise bunda bir sıkıntı yok. Ancak maalesef tasarımı çok iyi olan ama konforlu olmayan mobilyalar da var. Dolayısıyla iyi tasarlanan bir mobilya sizin için en iyi mobilya olmayabilir.
  • İskelet: Suntalam ya da çıkma yani ikinci el iskelet maalesef çok yaygın. Suntalam ucuzdur. Ama uzun ömürlü değildir. En iyi mobilya ağacı nedir? konulu içeriğimizi okumanızı tavsiye ederiz.
  • Satış Sonrası Hizmet: Genelde mobilyalar 2 yıl garantilidir. Ancak bayii ağı geniş olan mobilya markalarında satış sonrası hizmet çok daha iyidir.
  • Malzeme Kalitesi: Kumaş seçimi, yaylı ise yayın kalitesi, süngerin segmenti ya da tek parça olup olmaması gibi durumlar mobilya fiyatlarını 2023 ya da herhangi bir zamanda etkileyecektir. A kalite malzemeye sahip bir mobilya uzun süre kullanılır ve özellikle enflasyon farkının fazla olduğu ülkemizde bu iyi bir yatırımdır
5/5 - (2 votes)

Yorum yapın

3