TV Ünitesi Dekorasyon Fikirlerimiz

TV Ünitesi, oturma odasındaki en önemli unsurlardan biridir. Sadece favori programlarınızı ve filmlerinizi sergilemek için bir yer değil, aynı zamanda mekanınıza bir kimlik kazandırır. TV Ünitesi, evinize vermek istediğiniz stile bağlı olarak farklı şekilde dekore edilebilir. Size en uygun olanı seçebilmeniz ve evinizi benzersiz kılabilmeniz için farklı stillere ve dekorasyon fikirlerine sahip birkaç televizyon ünitesi örneği sunacağız.

TV Ünitesinin dekorasyondaki önemi

TV Ünitesi Dekorasyon Fikirleri ÖrnekleriPin
TV Ünitesi Dekorasyon Fikirleri Örnekleri

TV Ünitesi, oturma odasındaki merkezi bir mobilya parçasıdır. Genellikle DVD’lerin, kitapların ve oyunların saklandığı bir yer olarak kullanılır. Ayrıca kablolar, uzaktan kumandalar ve şarj cihazları gibi diğer eşyaları saklamak için de kullanılabilir.

TV Ünitesi seçerken dikkat edilmesi gerekenler?

Bir TV Ünitesi seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:

 • Ünitenin boyutu. Boyut, televizyon ekran boyutuna göre belirlenir. Örneğin, 40 inç düz panel TV’niz varsa, en iyi seçeneğiniz en az 40 inç genişliğinde bir eğlence ünitesi satın almaktır. Aksi takdirde, mevcut ünitenizin üstüne veya önüne sığmayacaktır çünkü sırasıyla bu amaç için çok küçük veya çok büyüktürler. Ayrıca, bu iki parça arasında yeterli boşluk olduğundan emin olmanız gerekir. Böylece evin içinde veya dışında hareket ederken çarpışmazlar (eğer taşınabilirse).
 • Odanın iç tasarım şeması içindeki yerleştirme konumuna dikkat edin. Genellikle iç mimarinin bir konusudur ama basite indirgeyerek sizler de değerlendirebilirsiniz.

Minimalist TV Ünitesi dekorasyon fikirleri ve tasarımları

 • Cam kapaklı bir TV Ünitesi kullanın
 • Düz ekran TV Ünitesi kullanın
 • Aynalı TV Ünitesi Kullanın
 • Gömme çekmeceli bir TV Ünitesi kullanın
 • Duvara monte bir TV Ünitesi kullanın

Rustik TV Ünitesi dekorasyon fikirleri ve tasarımları

 • Ahşap ve taş gibi doğal malzemeler kullanın.
 • Rustik mobilya ve aksesuarlar kullanın.
 • Kahverengi, gri ve bej gibi toprak renkleri kullanın.
 • Perde ve döşemelerde yün, keten ya da pamuk gibi doğal kumaşlar kullanın. Eğer yerel bir mağazada bu renklerde uygun bir kumaş bulamazsanız, bunun yerine sisal kilim kullanmayı deneyin! TV ünitenizle mükemmel uyum sağlamasını istiyorsanız duvarları koyu kahverengi bir renge bile boyayabilirsiniz!
 • Normal elektrik lambaları yerine mum veya lamba gibi rustik aydınlatma armatürleri kullanmayı da deneyebilirsiniz (geceleri yandığında da harika görünürler!). Eğer hiç mumunuz yoksa, bunun yerine sütun mumları kullanmayı deneyin, çünkü bunlar konik olanlardan daha fazla ışık yayar, bu nedenle bu stille de daha iyi çalışırlar.

Modern TV Ünitesi dekorasyon fikirleri ve tasarımları

TV Ünitesi Dekorasyon FikirleriPin
TV Ünitesi Dekorasyon Fikirleri

Modern TV Ünitesi dekorasyon fikirleri ve tasarımları rustik, geleneksel ve vintagedan daha minimalisttir. Genellikle ahşap veya metalden yapılırlar ancak bu amaç için kullanılabilecek başka malzemeler de vardır. Modern TV Ünitelerinde kullanılan en yaygın malzemeler arasında cam, çelik, mermer veya beton vb. yer alır. Mevcut mobilya ve dekorunuza uygun bir renk şeması seçmek iyi bir fikirdir. Böylece evinizin iç tasarım planının geri kalanıyla iyi uyum sağlarken kendi başına şık görünmeye devam eder.

Vintage TV Ünitesi dekorasyon fikirleri ve tasarımları

 • Eski kitaplar ve dergiler gibi eski eşyaları kullanın.
 • Eski mobilya ve dekorasyonları kullanın.
 • Vintage duvar kağıtları, aksesuarlar, tablolar ve sanat eserleri kullanın.
 • Çocukluğunuzdan ya da ebeveynlerinizin çocukluklarından kalma oyuncaklar, oyunlar ya da kameralar kullanın. – Bu, odaya biraz kişilik katmanın harika bir yoludur!

TV Ünitesinde renk eşleştirme ve renk seçenekleri

TV Üniteniz için renk seçimi söz konusu olduğunda, bunları odanızın geri kalanıyla eşleştirmek ve koordine etmek çok önemlidir. Bunu yapmanın iyi bir yolu, birbirini tamamlayan renk şemaları kullanmaktır.

TV Ünitesini oturma odanızdaki diğer mobilya veya aksesuarlarla eşleştirmek istiyorsanız, evinizdeki diğer parçalarda kullanılanlarla aynı aileden tonlar içeren bir renk şeması seçmeyi düşünün. Bu, her şeyin birbirine güzelce karışmasına ve ev dekorasyon projeniz için genel olarak uyumlu bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olacaktır!

Bu özel mobilya parçası (veya herhangi bir parça) için ne tür bir boya işinin en uygun olacağına karar verirken, her gün ne kadar ışık alacağını aklınızda bulundurun. Mümkünse, gündüz saatlerinde bol miktarda güneş ışığı alacakları, ancak gün batımından sonra çok fazla doğrudan güneş ışığı almayacakları bir yere yerleştirmeyi deneyin. Çünkü bu, maruz kalma seviyelerinin çok yüksek olması nedeniyle zamanla hasara neden olabilir).

TV Ünitesinde kitaplık ve depolama alanı kullanımı için fikirler

TV Ünitesi Dekorasyon FikriPin
TV Ünitesi Dekorasyon Fikri

Koleksiyonunuzu sergilemek için kitap raflarını ve depolama alanını kullanın.

Sergilemek istediğiniz geniş bir kitap koleksiyonunuz varsa, bunları dekorasyon olarak kullanmayı düşünün. Kitap rafları, heykelcikler veya çerçeveli fotoğraflar gibi şeyleri sergilemek için harikadır, öyleyse neden bunları TV Ünitesinde kullanmayasınız? Rafları DVD’ler veya oyun konsolları gibi eşyaları saklamak için de kullanabilirsiniz. (DVD kullanımı eskide kalmış olsa da halen daha dekor olarak raflarımızda bulunabiliyor)

Editörün notları;

TV Ünitesi Dekorasyon ÖrnekPin
TV Ünitesi Dekorasyon Örnek

İster yeni ister eski bir televizyon ünitesi satın alıyor olun, seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar vardır. En belirgin olan şey ne kadar alanınız olduğu ve ne tür bir dekorasyon teması istediğiniz olacaktır. Zarif bir görünüm yaratmaya çalışıyorsanız, belki de koyu renkli bir ahşap kaplama en iyisi olacaktır, ancak daha modern bir şey arıyorsanız, çelik bu amaç için daha uygun olabilir.

Bu ünitelerde, depolama alanı olarak ikiye katlanmalarına olanak tanıyan açık raflar veya herkesin görebileceği şekilde sergilenmesi gerekmeyen tüm eşyaları saklayabilen kapaklı kapalı dolaplar da dahil olmak üzere birçok farklı tasarım türü mevcuttur!

Sonuç

TV Ünitesini dekore etmek için en iyi ipuçlarımızı yazmış olduk. Bu fikirlerin evinizde hem işlevsel hem de şık benzersiz bir alan yaratmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Eğer sizin de bu konuda fikriniz varsa aşağıdaki yorum bölümünden yazmayı unutmayın.

Oylayın post

Yorum yapın

2