Vestiyer Modelleri

Vestiyer modelleri genellikle evlerin giriş kısımlarına ayakkabı, mont ve benzeri malzemelerin konulduğu alanladır. Genellikle mekanların giriş alanlarında kullanılan bu modeller ortamın atmosfer yapısını etkileyen en önemli modellerden biridir. Evlerde ortam huzurunu ve kasvetini misafirlere ilk olarak vestiyer modelleri yansıtır. Bu sebeple vestiyer modelleri seçilirken evlerdeki genel dekorasyon tarzı göz önüne alınmalı ve aynı zamanda vestiyer seçimlerinde uyumlu olunmalıdır. Vestiyer modelleri  Vestiyer seçimi yapılmadan öncesinde öncelikle hangi amaçla alındığı belirlenmelidir. Böylece sınırsız vestiyer modelleri arasından seçim yapılabilir. Ayakkabıların genel muhafaza edildiği alanlar olan vestiyerlerde ayakkabılık olması önemlidir ve özellikle aynalı olan modellerde aynaların kattığı derinlikle zarafet göz önüne alındığında önemli tercihlerdendir.

Vestiyer ModelleriPinPin

Modern Vestiyer Modelleri

Evlerde seçilen vestiyer modellerinde dış giyimler göz önüne alınmalıdır ve özellikle son dönemde modern vestiyer modelleri seçimi önemli noktalardan biridir. Modern olan vestiyer modellerinde ayakkabılık, askılık ve aynı zamanda aynalı olan mobilyalarda evi küçük olanların tercih ettiği vestiyerlerdir. Bununla beraber bu tarz vestiyer modelleri diğer modellere göre daha geniş bir alana ihtiyaç duyar.

Vestiyer ModelleriPinPin

Belirlenen tarzlarda bir vestiyer dolabı almayı planlıyorsanız antre bölgesinde bu mobilyalara ne kadar yer ayırılabileceği önemli noktalar arasındadır. Evler genellikle geniş ve ferah bir giriş alanlarına sahip değildir ve uzun olan antre modellerinde yeni nesil evlerde bulunmamaktadır. Bu sebeple bu tarz mimariye sahip evlerde vestiyer seçimi önemli olmaktadır bu sebeple birçok kişi evlerin girişine özel dolaplar yaptırmaktadır.

Vestiyer ModelleriPinPin

IKEA Vestiyer Modelleri

IKEA vestiyer modelleri son dönemde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır ve bununla beraber minimal desenlere sahip olan beyaz renkli olan modeller İkea’da en sıklıkla satılmaktadır. Bu kadar farklı ev mimarisi içerisinde kapsamlı bir vestiyer modelinin yerine daha minimal düzene sahip modeller seçilebilir.

Vestiyer ModelleriPin

Ekonomik ve ergonomik modellerde sağlanan vestiyer modellerinde seçim yapılmadan önce iyi bir araştırma yapılmalı ve aceleci davranılmaması gerekmektedir. Kişiler askılık modelleri konusunda dekor amaçlı birçok vestiyer modellerinden yararlanabilirler ve aynı zamanda evin girişine tamamen farklı bir hava modern vestiyer modelleri ile seçilebilir.

Galeri

Vestiyer ModelleriPinPin Vestiyer ModelleriPinPin Vestiyer ModelleriPinPin

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın